عضویت در گروه اقتصادی "بریکس" و "شانگهای" بیانگر فعال بودن ایران در عرصه بین المللی است

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: عضویت ایران در گروه "بریکس" و سازمان همکاری‌های اقتصادی "شانگهای" نشانگر فعالیت اثرار گذاری کشور در عرصه بین المللی است.

به گزارش ایرنا، آیت ‌الله "سید نصیر حسینی" در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یاسوج، اظهار کرد: ایران با عضویت در این سازمان ها و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی خود می تواند تعاملات تجاری بیشتری داشته باشد.

حسینی با اشاره به اهمیت عضویت ایران در گروه "بریکس" گفت: عضویت در این گروه دستاورد بزرگی است چرا که اعضای این گروه حجم زیادی از تولید ناخالص دنیا را دارد و ایران می تواند بهنگام از این فرصت بهره مند شود.

به گزارش ایرنا، پانزدهمین نشست سه‌روزه بریکس از ۳۱ مرداد در ژوهانسبورگ پایتخت آفریقای جنوبی آغاز شده است که پذیرش اعضای جدید از جمله ایران در گروه بریکس از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این نشست است.

تاکنون ۲۳ کشور به طور رسمی علاقه خود را برای پیوستن به این گروه اقتصادی ابراز کرده‌اند و در مجموع ۴۰ کشور عضویت در بریکس را دنبال می‌کنند که ورود رسمی اعضای جدید نیز باید با موافقت همه کشورها صورت بگیرد.

آفریقای جنوبی به عنوان میزبان رسمی این نشست سران در اواخر سال ۲۰۱۰ میلادی به عنوان نخستین کشور پذیرفته شده، به عضویت در این گروه درآمد و از همان زمان صادرات این کشور به چین چهار برابر و به بزرگ‌ترین شریک تجاری آفریقای جنوبی تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه با اشاره به هفته دولت گفت: اینکه دشمن رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس قوه قضائیه کشورمان را به همراه ۷۲ تن به شهادت می رساند بیانگر این مطلب است که جبهه استکبار به شدیدترین نحو ممکن با پیشرفت و کشور دشمنی دارد.

وی تاکید کرد: هفته دولت فرصتی ارزشمند است تا مسوولان خدمات و دستاوردهای نظام اسلامی را بدرستی در جامعه تببین کنند.

امام جمعه یاسوج با اشاره به روز پزشک گفت: جامعه پزشکی به سبب خدمات ارزشمند خود مورد احترام و اعتماد اقشار مختلف مردم است چرا که پزشکان همواره در عرصه ها و مقاطع مختلف تاریخی با ایثار و از خود گذشتگی صحنه هایی ارزشمند را در اذهان جامعه و تاریخ به ثبت رسانده اند که نمونه بارز و روشن آن در هشت سال دفاع مقدس، و نیز عرصه مبارزه با بیماری کرونا بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha