لطفا نوبت بعدی!

ساری- ایرنا- برای نخستین بار به ملاقات مردمی استاندار مازندران آمده بود، مضطرب و منتظر روی صندلی نشسته بود تا نوبتش بشود، قبل از دیدار چهره به چهره از مشکلش گرفته تا حُسن برگزاری چنین دیدارهایی گپ های زدیم، گرم صحبت بودیم یکی صدا زد لطفا نوبت بعدی

به گزارش ایرنا، یکی از ویژگی هایی خوب ملاقات مردمی استاندار مازندران علاوه بر حل مشکلات مردم، برای ما خبرنگاران این است که نیازها و معضلات فراروی اهالی و هر شهرستانی را می شود با گفت و گوی کوتاه با هر ارباب رجوعی آسانتر دریافت کنی.
تا قبل از دیدار با استاندار مازندران نمی دانست که من خبرنگارم و انتخاب سوژه گزارش امروزم شده اما بعد از پایان ملاقاتش، به او گفتم از نتیجه آمدنت راضی شدی، مشکلت حل شد؟ با لبخند جواب داد، "الهی شکر، مشکل پنج ساله‌ام در ۱۰ دقیقه ملاقات مردمی استاندار ‌امروز حل شد. "

خودم را معرفی کردم و از او خواستم خودش را معرفی کند، گفت: "محمدامین مهربان" هستم از منطقه دو هزار تنکابن آمدم، مشکل زمین بافت و خارج از بافت داشتم که نتوانستم در زمین ارثی خودم کاری انجام دهم و نهادهای مربوط شهرستانی جواب قانع کننده ای نمی دادند تا این که امروز به این نیاز ضروری ام با دستور استاندار پاسخ داده شد.

لطفا نوبت بعدی!

این روستایی اهل تنکابن در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مشکلات منطقه دو هزار و سه هزار هم اشاره و اضافه کرد : بسیاری از روستاییان امکان آمدن به شهر را ندارند و مشکلات ساده ای که در کمترین زمان می شود برطرف کرد، پیشنهاد می دهم اگر جمعی از همین مدیران کل در یک اتوبوس به صورت هفتگی به روستاهای این استان بروند بسیاری از مشکلات مردم برطرف می شود.
مهربان یادآور شد: مدیران کل استانی باید تدابیری ویژه برای حل روستاییان مناطق غرب و شرق و شمال و جنوب استان مازندران بیندیشند و با همین دیدارهای چهره به چهره بسیاری از نیازهای اهالی بدون تحمیل هزینه بر آنان، برطرف می شود

استاندار مازندران امروز جمعه به صورت چهره به چهره با تعدادی از مردم استان دیدار و دستورهای لازم را برای رسیدگی به مسایل و مشکلات آنها صادر کرد.
استانداری مازندران امروز شلوغ‌تر از یک روز عادی بود. حدود ۵۰ شهروند مشکل‌دار از اول صبح امروز به امید حل مشکلاتشان به استانداری آمده بودند. مردم ابتدا در سالن جلسات استانداری مازندران با استاندار دیدار می‌کردند و سیدمحمود حسینی پور هم در صورت نیاز، درخواست‌شان را به مدیران حاضر در این سالن جلسه ارجاع می داد یا آن را همانجا به نتیجه می رساند و لبخند رضایت را روی لب‌شان می‌نشاند
.

لطفا نوبت بعدی!

"آقای استاندار! تسهیلات برای ایجاد کسب و کار می‌خواهم. یک پسر دارم و متاهل هستم اما کاری ندارم" این بخشی از درد دل مرد میانسالی بود که خطاب به استاندار مازندران بیان کرد. حسینی پور هم درخواست او را به مدیران مربوطه ارجاع داد تا برای حل مشکلاتش کمک کنند.
۴۹ نفر دیگر از دیدارکنندگان با استاندار مازندران هم بدون لکنت زبان مشکلات خود را بیان کردند و حسینی پور، بعد از شنیدن درخواست‌ها و مطالعه نامه‌های اداری متقاضیان با در نظر گرفتن جهات قانونی و تناسب میان موارد مندرج در چارچوب اداری دستورات لازم را برای گره‌گشایی از مشکلات مردم صادر کرد.

جمعی از مدیران کل استانداری و نهادهای دولتی مستقر در مازندران نیز استاندار را دراین دیدار، همراهی و دستورهای صادر شده را برای رفع مشکلات مراجعان پیگیری کردند. در این ملاقات که مراجعه‌کنندگان آن از طبقات و گروه‌های شغلی مختلف بودند، مشکلات و مطالباتی از قبیل اشتغال، بهداشت و درمان، وام خود اشتغالی، واگذاری زمین، کمبود آب را مطرح کردند و پس از صدور دستور از سوی استاندار، پیگیری‌های لازم برای حل مشکلات توسط مدیران اجرایی انجام شد.
دیدار ۵۰ نفر از مردم مازندران با استاندار
این دیدار مردمی که از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح آغاز شده بود در ساعت ۱۳ پایان یافت و در این نشست استاندار مازندران این تعداد از شهروندانی که از نقاط مختلف استان خود را به ساری رسانده بودند را ملاقات کرد و در چهره بسیاری از این مردم لبخند رضایت و البته مطالبه گری با رفع مشکلاتشان مشهود بود.

لطفا نوبت بعدی!

برگزاری نشست‌هایی از این دست از این حیث دارای اهمیت است که گفت و گوی بدون واسطه عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در مازندران با مردم تنها به صورت ماهانه یا هفتگی نیست بلکه در تمامی جلسات کاری که در نقاط مختلف استان برگزار می شود، حسینی پور ساعت ها برای دیدار با مردم وقت می گذارد و مصداق سابقه دیدارهای طولانی وی گفت و گوی چهره به چهره با حدود ۷۰۰ نفر از شهروندان تنکابنی تنها در یک روز است.
این افرادی که امروز با استاندار دیدار داشتند در روزهای گذشته با مراجعه به دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری مازندران، درخواست‌های خود را مطرح کرده بودند و با عنایت به این که تصمیم‌گیری و صدور دستور در باب درخواست‌های این مراجعه کنندگان، به طور عمده در حیطه اختیارات و مسئولیت‌های قانونی استاندار مازندران بود، بنابراین شرایط دیدار مستقیم و بدون واسطه آن ها با عالی ترین مقام اجرایی در استان فراهم شد.

لطفا نوبت بعدی!

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha