۲ شهریور ۱۴۰۲، ۲۰:۳۱
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 85209462
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۴۱ پزشک در شاهرود تجلیل شدند

۲ شهریور ۱۴۰۲، ۲۰:۳۱
کد خبر: 85209462
 ۴۱ پزشک در شاهرود تجلیل شدند

شاهرود - ایرنا - ۴۱ پزشک و متخصص برگزیده جامعه پزشکی شاهرود از سوی سازمان نظام پزشکی این شهرستان به مناسبت روز پزشک در آیینی معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس سازمان نظام پزشکی شاهرود پنجشنبه شب در آیین تجلیل از پزشکان و متخصصان این شهرستان که به مناسبت بزرگداشت روز پزشک و داروساز برگزار شد، گفت: این تعداد پزشک و متخصص منتخب سال ۱۴۰۲ پس از تایید رییس سازمان نظام پزشکی کشور در رشته‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفتند تا به عنوان پزشک و متخصص نمونه انتخاب شوند.

وی با اشاره به اینکه انتخاب پزشک نمونه به دلیل رعایت معیارها توسط همکاران، کار بسیار مشکلی بود، ابراز کرد: میزان تعهد، نحوه همکاری در بخش خصوصی و دولتی در مراکز درمانی و مطب‌ها، نداشتن شکایت طی سال‌های گذشته از طرف مردم، معیارهای انتخاب این افراد بود.

صالحی مقدم با بیان اینکه اعضای سازمان نظام پزشکی پنج گروه هستند، اظهار کرد: پزشکان عمومی و متخصص، دندانپزشکان عمومی، داروسازان، دکترای علوم آزمایشگاهی و متخصصان پاتولوژی و مامایی و همچنین گروه‌های پروانه‌دار از جمله بینایی سنج، کار درمان، فیزیوتراپ و شنوایی سنج از اعضای این سازمان به شمار می روند.

رییس سازمان نظام پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۳ پزشک و متخصص در این شهرستان فعال هستند، افزود: ۳۴۵ پزشک عمومی، ۱۱۰ دندانپزشک عمومی، ۱۰ متخصص دندانپزشک، ۶ فلوشیب، ۱۹ فوق تخصص، ۱۳۷ متخصص، ۱۶ متخصص آزمایشگاهی، ۴۵ داروساز، ۲۴۹ ماما و ۸۶ نفر از گروه‌های پروانه دار زیر مجموعه سازمان نظام پزشکی به مردم شهرستان شاهرود خدمات ارایه می‌دهند.

۲۳ شکایت مردمی از پزشکان در سال ۱۴۰۱ ثبت شد

وی به بررسی ۲۳ مورد شکایت مردمی از پزشکان طی سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: ۹ شکایت قبل از تشکیل پرونده با همکاری کارشناسان این سازمان، اختلاف بین شاکی با پزشک منجر به سازش و رضایت شد.

صالحی مقدم با بیان اینکه ۱۰ پرونده شکایت پس از بررسی کارشناسان کوتاهی پزشک تشخیص داده شد، ابراز کرد: سه پرونده شکایت منجر به تبرئه پزشک شد و یک پرونده نیز دردست بررسی است.

رییس سازمان نظام پزشکی شاهرود تصریح کرد: در بررسی پرونده‌های شکایت مردم از پزشکان همواره رعایت انصاف و عدالت در دستور کار قرار دارد.

 ۴۱ پزشک در شاهرود تجلیل شدند

امام جمعه شاهرود هم در این آیین به روایتی از امام حسن‌(ع) اشاره کرد و گفت: باید به گونه‌ای با مردم رفتار کرد که دوست دارید با شما برخورد شود.

حجت الاسلام عباس امینی با بیان اینکه در ادای حقوق، انسانیت شرط است، افزود: حضرت علی‌(ع) نسبت به رعایت حق ابن ملجم قاتل خود نیز تاکید داشت.

وی با بیان اینکه پزشکان نیز با انسانیت سر و کار دارند، تصریح کرد: یک پزشک برایش فرقی ندارد که بیمار ایرانی یا خارجی، سفید یا سیاه، پولدار یا فقیر باشد او وظیفه خود را انجام می‌دهد.

امام جمعه شاهرود به دوران سخت همه‌گیری کرونا اشاره کرد و گفت: پزشکی، داروسازی و همه رشته‌های منسوب به سلامت همواره برای مردم با اهمیت بوده است اما این اهمیت در دوران همه‌گیری کرونا بیشتر نمود پیدا کرد.

حجت الاسلام امینی کار جامعه پزشکی را جهاد مقدس حفظ سلامت مردم دانست و اظهار کرد: در راستای این جهاد مقدس طی دوران همه‌گیری کرونا جامعه پزشکی شهرستان شاهرود شهید دکترحبیب الله ذاکریان و میلاد بسطامی را تقدیم کرد.

شهرستان شاهرود با بیش از ۲۲۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha