یک‌هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در منطقه ویژه سلفچگان قم ایجاد می‌شود

قم - ایرنا - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم گفت: با توجه به گسترش حجم سرمایه‌گذاری و اقدام‌های انجام شده برای افزایش ظرفیت تولید در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، تا یک سال‌آینده حداقل یک‌هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در واحدهای صنعتی این منطقه ایجاد خواهد شد.

محمود داوودآبادی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان داشت: گسترش سرمایه‌گذاری و اشتغال رویکرد اصلی فعالیت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان است و در همین راستا بستری فراهم شده تا مدیران واحدهای صنعتی مستقر در این مجموعه در همه روزهای سال برای پیگیری کارهای خود به مدیران منطقه دسترسی داشته باشند.

وی با اشاره به تفاهم و تعامل ایجاد شده در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در راستای توسعه اقتصاد استان و کشور ، افزود: این ارتباط دوسویه میان تولیدکنندگان و مدیران موجب شده‌ تا این منطقه در کانون توجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد و روز به روز شاهد استقبال بیشتر ایشان برای راه اندازی واحد صنعتی در آن باشد.

وی ادامه داد: یکی از بخش‌های محوری مورد توجه در فرآیند توسعه منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، گسترش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در این منطقه است که به همین منظور تسهیلات بی‌نظیری برای تخصیص زمین رایگان در منطقه به بهره‌برداران این شرکت‌ها نیز درنظر گرفته‌ شده‌است.

گفتنی‌است بیش از ۲هزار ۵۰۰ نوع محصول متنوع در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی، مشتقات نفتی و قطعات فلزی در این منطقه تولید و به کشورهای هدف صادر می‌شود.

تمامی امکانات نرم افزاری و سخت افزاری موجود در این منطقه ویژه در راستای تسهیل صادرات برنامه ریزی شده و با توجه به نیاز بازارهای کشورهای اطراف به کالاهای متعدد و مناسب سازی هزینه‌های تمام شده کالاهای تولیدی در این منطقه، فرصتی مناسب برای سرمایه گذارانی که محصولات صادرات محور تولید می‌کنند، در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان فراهم شده‌است.

در حال حاضر ۱۴۷ واحد تولیدی فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در حال فعالیت هستند.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ۵۰ کیلومتری شهر قم، به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال - جنوب و شرق - غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha