محدودیت‌های ترافیکی به جاده‌های مازندران بازگشت

ساری - ایرنا - رئیس پلیس راه مازندران از اعمال طرح محدودیت های ترافیکی در جاده های ارتباطی این استان با هدف تسهیل در تردد خودرویی خبرداد.

سرهنگ یدالله جهان‌تاب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، وضعیت ترافیک در محورهای منتهی به این استان در جاده کندوان، آزاد راه تهران شمال و فیروزکوه را سنگین و در محور هراز را نیمه سنگین اعلام کرد.

وی اظهار داشت: در مسیر جنوب به شمال جاده چالوس در محدوده تونل کندوان و حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه، ترافیک خودرو سنگین گزارش شده است.

وی وضعیت ترافیک در آزاد راه تهران شمال در محدوده‌های تونل تالون، شهرستانک و تونل البرز و همچنین مسیر رفت و برگشت جاده فیروزکوه در محدوده دماوند را نیز سنگین اعلام کرد.

سرهنگ جهان تاب با بیان اینکه محورهای شمالی هم اکنون فاقد هرگونه مداخلات جوی است، وضعیت ترافیک در مسیر جنوب به شمال جاده هراز در محدوده سه راهی چلاو را نیز نیمه سنگین اعلام کرد و از رانندگان وسایل نقلیه خواست با صبر و حوصله رانندگی کنند.

رئیس پلیس راه مازندران، رعایت نکردن حق تقدم، صحبت کردن با تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و حرکت در شانه خاکی را از جمله تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد و ادامه داد: پلیس به‌ شدت با این گونه تخلفات برخورد می‌کند و در صورت ثبت تخلف حادثه ساز، خودروی راننده متخلف ۷۲ ساعت به توقفگاه منتقل و برای گواهینامه راننده متخلف نیز نمره منفی درج خواهد شد.

سرهنگ جهان‌تاب خاطرنشان کرد: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

محدودیت‌های ترافیکی به جاده‌های مازندران بازگشت

رئیس پلیس راه مازندران محدودیت های ترافیکی در جاده های ارتباطی این استان را به شرح زیر اعلام کرد:

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر امروز چهارشنبه اول شهریورماه تا ساعت ۶ صبح روز شنبه چهارم همین ماه از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و بالعکس ممنوع است و تنها تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

محور کندوان:

تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در جاده کندوان از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز چهارشنبه از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع است.

به استثنای حاملان مواد سوختی و یا فاسدشدنی، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

محور هراز:

امروز چهارشنبه تردد تمام تریلرها از محور هراز کماکان است.

تردد تمام کامیون و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز چهارشنبه و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه دوم و سوم شهریورماه از محور هراز ممنوع است.

اجرای مدودیت های یاد شده منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و در صورت عادی بودن وضعیت ترافیک، با هماهنگی، اجرای محدودیت ها لغو خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha