ضرورت افزایش تعداد پروازهای فرودگاه بندرعباس

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان گفت: تعداد پروازهای کنونی فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به شهرهای مختلف کشور کاهش یافته و تعداد کنونی پاسخگوی نیاز و استقبال مردم نیست.

جمشید دلفاردی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد پروازها فرودگاه بین‌المللی شهدای پرواز ۶۵۵ بندرعباس باید افزایش یابد که لازم است این کار به طور مشخص برای شهرهای تهران،‌ اصفهان، شیراز،‌ مشهد، اهواز، تبریز، آبادان انجام شود.

وی ادامه داد:‌ این موضوع و نیاز مردم بارها به شرکت‌های هواپیمایی اعلام شده اما عنوان می‌کنند هواپیما برای این منظور ندارند و با این شرایط کسانی می‌توانند بدون دغدغه بلیت تهیه کنند که برنامه سفرشان از مدت‌های قبل مشخص باشد.

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان اضافه کرد: اما افرادی که در یک تا ۲ هفته قبل از پرواز برنامه‌شان مشخص می‌شود به صورت مرتب باید پایگاه‌های فروش بلیت را بررسی کنند یا به دفاتر خدمات مسافرتی مراجعه کرده و تماس داشته باشند تا بتوانند در صورت لغو بلیت توسط یک مسافر، بلیت تهیه کنند.

دلفاردی خاطرنشان کرد: همانطور که بیان شد برای رفع این مشکل باید تعداد پروزاهای فرودگاه بین‌المللی شهدای پرواز ۶۵۵ بندرعباس افزایش یابد تا شرایط بهبود یافته و دغدغه مردم کاهش یابد.

وی اشاره کرد: اکنون تعداد پروازهای فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به تهران با کاهش روبرو شده و به هفت پرواز در روز رسیده درحالی که حداقل به ۱۰ پرواز در این مسیر نیاز است، همچنین تعداد پروازها در مسیر بندرعباس به مشهد مقدس هم روزانه یک پرواز بوده که حداقل باید به ۲ پرواز در این مسیر نیاز است.

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان با بیان اینکه نیاز و استقبال مردم بیشتر از حداقل‌هاست،‌ گفت: حداقل نیاز پروازی از در مسیر بندرعباس به شیراز روزانه ۲ تا سه پرواز بوده که اکنون هفته‌ای پنج پرواز به این مقصد پروازی انجام می‌شود، همچنین برای مسیر کیش به هفته‌ای ۱۵ تا ۲۰ پرواز نیاز است اما اکنون پنج پرواز انجام می‌شود.

دلفاردی اشاره کرد: فرودگاه بین‌المللی شهدای پرواز ۶۵۵ بندرعباس در گذشته به مقصد کرمانشاه هم پرواز داشت که متأسفانه این مسیر پروازی به علت نبود هواپیما غیر فعال شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha