عزیزی: به نکونام حق می‌دهم دلخور باشد/ مدیران باشگاه‌ها دلسوز بیت‌المال نیستند

تهران- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران گفت: متاسفانه مدیران باشگاه‌های فوتبال ایران فوتبالی نیستند. فقط هزینه می‌کنند و درآمد برای باشگاه کسب نمی‌کنند و دلسوز پول بیت‌المال هم نیستند.

به گزارش ایرنا، خداداد عزیزی جزو آن دست از چهره‌های فوتبالی است که همیشه رک و بی‌پرده در خصوص مسائل فوتبال کشور صحبت‌ کرده است. با او گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

این روزها انتقادهای زیادی به میزان بالای دستمزد بازیکنان می‌شود. شما هم منتقد این موضوع هستید؟

هر کسی دوست دارد در شغلش پول زیادی بگیرد. دستمزد بازیکنان هم نوش‌جانشان؛ اما متاسفانه ارقامی که می‌بینیم نجومی است و باید مدیران باشگاه‌ها حواس‌شان باشد که چقدر پول به بازیکن می‌دهند. مثلا آیا بازیکنی که ۳۰ میلیارد پول می‌گیرد بر اساس ارزش‌های اوست؟ باید مدیران باشگاه‌ها روی قرارداد بازیکنان نظارت کنند که متاسفانه نظارتی نمی‌بینیم. الان هیچ‌کدام از مدیران باشگاه‌ها فوتبالی نیستند و چیزی از فوتبال نمی‌دانند. مدیران باشگاه‌ها مدیران هزینه هستند و برای باشگاه درآمد کسب نمی‌کنند و دلسوز پول بیت‌المال هم نیستند.

در خصوص وضعیت بد استادیوم‌های فوتبال ایران صحبت کنید. چقدر این وضعیت روی سطح کیفی لیگ تاثیرگذار بوده است؟

وضعیت استادیوم‌ها در کیفیت بازی خیلی تاثیر دارد. حضور هوادار باعث دلگرمی بازیکنان تیم می‌شود. در حال حاضر استقلال و پرسپولیس در استادیوم آزادی نمی‌توانند حمایت هواداران خود را در بازی‌هایشان داشته باشند. حداقل امیدوارم این استادیوم تا شروع لیگ قهرمانان ورزشگاه آزادی آماده شود تا هواداران بتوانند از نزدیک شاهد بازی تیم محبوبشان باشند.

عزیزی: به نکونام حق می‌دهم دلخور باشد/ مدیران باشگاه‌ها دلسوز بیت‌المال نیستند

به نظر می‌رسد نکونام هنوز از شرایط استقلال ناراضی است. به نظر شما این تیم چه سرنوشتی پیدا می‌کند؟

استقلال شرایط خوبی ندارد و هر کس از بیرون به این باشگاه نگاه کند متوجه می‌شود که اوضاعش خوب نیست. سال گذشته استقلال بهترین خط حمله لیگ را داشت اما در فصل نقل‌وانتقالات بهترین بازیکنان خود را از دست داد. در زمان نقل‌وانتقالات باشگاه استقلال برای جذب بازیکن هیچ‌ تلاشی نکرد. تا الان چیزی از مدیریت جدید باشگاه ندیده‌ایم. من به جواد نکونام حق می‌دهم که دلخور باشد. چون فصل را با کمبود بازیکن شروع کرد.

به نظر شما کدام تیم‌ها مدعی قهرمانی لیگ هستند؟

در هفته‌های ابتدایی مشخص نمی‌شود که کدام تیم‌ها شانس قهرمان دارند. طبیعتا تیم‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتور مدعیان قهرمانی لیگ هستند.

یاسین سلمانی که به تازگی به پرسپولیس آمده می‌تواند مثمرثمر باشد؟

پرسپولیس به اندازه کافی بازیکن باتجربه دارد. برای یاسین سلمانی سخت است که در ترکیب اصلی پرسپولیس جا بیفتد چون بازیکنان ترکیب اصلی چند سالی با هم بوده‌اند و با هم هماهنگ هستند. قطعا چند بازی زمان می‌برد که سلمانی با تاکتیک‌های یحیی گل‌محمدی و بازیکنان باشگاه هماهنگ شود.

با توجه به اینکه ستاره‌های زیادی به تیم‌های عربستانی پیوسته تیم‌های ایرانی می‌توانند مقابل تیم عربی نتیجه بگیرند؟

به نظر من تیم‌های ایرانی توان برد مقابل تیم‌های عربستانی دارد. البته ما همیشه مقابل تیم‌های عربستانی به خصوص تیم الهلال عربستان به سختی نتیجه گرفتیم. امسال الهلال ستاره‌های خوبی گرفته و نتیجه گرفتن سخت‌تر خواهد شد. امیدوارم تیم‌های ایرانی با شرایط بدنی خوب وارد مسابقات شوند و بهترین نتیجه را بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha