۳۰ مرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 85205599
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۳ درصد باشگاههای ورزشی گناباد بدون مجوز است

۳۰ مرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۰۲
کد خبر: 85205599
۸۳ درصد باشگاههای ورزشی گناباد بدون مجوز است

گناباد-ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان گناباد گفت: ۱۷ درصد از مجموع ۴۵ باشگاه ورزشی این شهرستان دارای مجوز و ۸۳ درصد بدون مجوز است.

علی اصغر اکبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۴۵ باشگاه در رشته های مختلف ورزشی در شهرستان گناباد هشت باشگاه تاکنون برای دریافت مجوز اقدام کردند و مجوز برای آنها صادر شده و متصدیان بقیه باشگاهها اقدام نخست برای اخذ مجوز را انجام داده ا ند و مدارک این باشگاهها در دست بررسی است.

وی ادامه داد:با پیگیریهای انجام شده متصدیان حدود ۴۰ باشگاه ورزشی برای اخذ مجوز اقدام کردند و با اخذ مجوز تمامی باشگاهها این مشکلات کاهش می یابد.

رییس اداره ورزش و جوانان گناباد گفت: بعد از اخذ مجوز باشگاههای ورزشی صلاحیت موسسان و مدیران داخلی بررسی و امکان تایید صلاحیت مربیان رشته های ورزشی به تفکیک ورزشهای بانوان و مردان در راستای قوانین انجام می شود و در مجموع خانواده ها با دلگرمی بیشتری به ورزش می پردازند.

اکبری افزود: فعالیت باشگاههای ورزشی غیرمجاز آسیبهای زیادی برای ورزشکاران به دنبال دارد و در صورت بروز اتفاق و حادثه ای برای ورزشکاران، مشکلاتی برای فعالان این بخش ایجاد می شود.

وی افزایش نظارت و ساماندهی باشگاههای ورزشی را رویکرد مهم اداره ورزش و جوانان گناباد ذکر کرد و از متصدیان این باشگاهها خواست که از طریق مسوولان ذیربط مجوز لازم را بگیرند.

اکبری گفت: فعالیت باشگاهها، منوط به اخذ مجوز و صدور پروانه فعالیت قانونی است و طبق قانون هر فعالیت ورزشی که در منطقه انجام می‌شود باید زیر نظر اداره ورزش و جوانان باشد.

۲ هزار و ۵۰۰ ورزشکار به صورت سازمان یافته و ۲ برابر این میزان به صورت غیرسازمان یافته در قالب ۲۸ هیات ورزشی در شهرستان گناباد فعالیت دارند.

از مجموع ۴۰ هیات ورزشی شناسایی شده در گناباد ۲۸ هیات فعال است و فعال سازی سایر هیاتها در دستور کار اداره ورزش و جوانان این شهرستان قرار دارد.

مرکز شهرستان گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha