۳۰ مرداد ۱۴۰۲، ۶:۰۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 85205134
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نخستین مورد ابتلا به سویه جدید کرونا در سرزمین های اشغالی شناسایی شد

تهران - ایرنا- رسانه‌های رژیم صهیونیستی یکشنبه شب از شناسایی نخستین مورد ابتلا به سویه BA.۲.۸۶ کرونا در سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری "شهاب" فلسطین، سازمان پخش رژیم صهیونیستی با تأیید این خبر افزود که فرد مبتلا در بیمارستان "ایخیلف" تل آویو و روز پنجشنبه شناسایی شده است.

«حانوخ گولدشمیت» مدیر بخش آزمایشگاهی بیمارستان ایخیلف تل آویو در این باره گفت که موردی که روز پنجشنبه در این بیمارستان شناسایی شده، نخستین مورد در جهان است که رصد می‌شود و پس از این مورد، حالات مشابه در دانمارک، انگلیس و آمریکا شناسایی شده است.

او همچنین گفت که جهش زیاد سوریه‌های جدید کرونا احتمالا باعث کاهش اثر واکسیناسیون شده سازمان بهداشت جهانی با نگرانی این موارد ابتلا را زیر نظر دارد.

آژانس امنیت بهداشتی انگلیس (UKHSA) نیز روز جمعه از شناسایی اولین مورد ابتلا به سویه BA.۲.۸۶ کرونا در این کشور خبر داده بود.

روز پنجشنبه نیز مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) اعلام کرد که در حال ردیابی سویه جدید و بسیار جهش یافته کرونا است.

ویروس‌شناسان و سازمان جهانی بهداشت در مورد احتمال شیوع موج جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا در پاییز و زمستان سال جاری (۲۰۲۳)، هشدار داده‌اند.

گفته می‌شود سویه جدید ویروس کرونا (موسوم به BA.۲.۸۶)‌ از امیکرون نشأت گرفته و تاکنون ۳۶ جهش آن شناسایی شده است.

سازمان جهانی بهداشت در این باره اعلام کرده است: هنوز مشخص نیست که میزان گسترش و شیوع این سویه جدید تا چه حد است اما شمار جهش‌های این نوع از ویروس کرونا، باعث توجه ویژه ما به آن شده است.

اگرچه تاکنون تعداد اندکی ابتلا به سویه BA.۲.۸۶ توسط آنالیزهای آزمایشگاهی شناسایی شده اما ویروس‌شناسان بر این باورند که احتمالا موارد بیشتری از ابتلا به این گونه از ویروس کرونا وجود دارد.

سازمان جهانی بهداشت در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین‌المللی اعلام کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha