۲۸ مرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۴۱
کد خبرنگار: 3181
کد خبر: 85203528
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نگاهی به سینمای معاصر فرانسه در مجموعه «صحنه آبی»

۲۸ مرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۴۱
کد خبر: 85203528
نگاهی به سینمای معاصر فرانسه در مجموعه «صحنه آبی»

تهران- ایرنا- سینما کلوب مجموعه «صحنه آبی» با محوریت توجه به موضوعات جریان‌ساز تاریخ سینما رسما آغاز به کار کرد. 

به گزارش ایرنا، سینما کلوب خانه فرهنگ و هنر صحنه آبی پس از برگزاری دو دوره آزمایشی، دوره سوم خود را به طور رسمی آغاز کرد.

دوره سوم این رویداد با محوریت قرار دادن «سینمای معاصر فرانسه» از ۲۱ مردادماه آغاز شده و تا ۱۵ مهرماه سال جاری، هر شنبه ساعت ۱۸ به پخش فیلم برای مخاطبان می‌پردازد. همچنین پس از نمایش فیلم، در ادامه جلسه، اثر نمایش داده شده برای علاقمندان توسط منتقدان تحلیل و بررسی می‌شود.

فیلم «خون فاسد» ساخته لئوس کاراکس شنبه هفته گذشته (۲۱ مردادماه) در تماشاخانه مجموعه صحنه آبی به نمایش گذاشته شد. امروز شنبه (۲۸ مردادماه) نیز فیلم «عشاق معمولی» ساخته فیلیپ گرل برای علاقمندان به اکران گذاشته می‌شود.

همچنین «یک حکایت کریسمسی» ساخته آرنو دپلشن، «کار خوب» ساخته کلر دنی، «فرانس» ساخته برنو دومون، «ایرما وپ» ساخته اولیور آسایاس، «دریاچه» ساخته فیلیپ گراندریو، فیلم‌های دیگری هستند که در این دوره برای مخاطبان به نمایش و تحلیل در می‌آیند.

نگاهی به سینمای معاصر فرانسه در مجموعه «صحنه آبی»

سینما کلوب صحنه آبی برای بازنمایی تصویری تازه از آنچه در تاریخ سینما گذشته، شکل گرفته است. بنابراین آثاری در این رویداد انتخاب شده و به نمایش گذاشته می‌شوند که در جامعه زمان خود و بعد از آن تاثیرگذار بودند.

این رویداد پیش از این دو دوره آزمایشی را با محوریت قرار دادن «زنان و سینمای آمریکا» و «سینما از نگاه بلاتار» را در سال جاری برگزار کرده است. بنابراین با استفاده از بازخوردهای این دو برنامه و تلاش برای بهبود آن، به سراغ دور سوم این برنامه رفته است.

شقایق عبدالوند، امیررضا اسکندری، سهیل چیوائی برگزاری و پژوهش این رویداد را برعهده دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha