۲۸ مرداد ۱۴۰۲، ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 3092
کد خبر: 85203154
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۳ درصد اعضای صندوق بیمه کشاورزی گلستان بانوان هستند

گرگان- ایرنا- مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گلستان گفت: افزون بر ۷۸ هزار نفر از ساکنان روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان تحت پوشش این صندوق بیمه‌ای هستند که ۴۳ درصد آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

حسن قدیمی روز شنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی اظهار کرد: از مجموع افراد تحت پوشش، سه هزار و ۸۲۰ نفر مستمری بگیر هستند و در سال گذشته هم هشت هزار ۵۹۳ نفر در این صندوق عضو شدند.

وی بیان کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گلستان یکی از صندوق های کار و رفاه اجتماعی است که از سال ۱۳۸۴ با ماموریت عدالت در پوشش بیمه های اجتماعی فعالیت آن شروع شده و هدف آن توانمندسازی گروه هدف است.

وی اظهار داشت: کشاورزان، روستاییان و عشایر و افراد ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، مسافربران بین شهری، کارگران فصلی، دانشجویان، زنان خانه دار، فعالین مشاغل خانگی و صنایع دستی، سازمان های زیرمجموعه کشاورزی و دامپروری از ۱۸ تا ۵۰ سال می توانند از مزایای این صندوق استفاده کنند.

۴۳ درصد اعضای صندوق بیمه کشاورزی گلستان بانوان هستند

وی افزود: بیمه تکمیلی مستمری بگیران در سه استان شروع شده و فعالیت این مجموعه در گلستان هم به زودی آغاز خواهد شد.

قدیمی اطلاع کم افراد مشمول برای استفاده از ظرفیت بیمه این این صندوق را مشکل اصلی توسعه کم آن در گلستان دانست و گفت: به دلیل مشکلاتی مانند نبود درآمد کافی از کشاورزی، امسال ۱۵ درصد بیمه‌شدگان قرارداد خود را تمدید نکردند.

استان گلستان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که ۴۷ درصد آن در افزون بر هزار روستا سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha