سیستان و بلوچستان رتبه نخست تخصیص اعتبارات دولتی در حوزه ساخت مدارس را دارد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: این استان رتبه نخست اعتبارات دولتی در حوزه ساخت کلاس درس و تامین تجهیزات را در دولت سیزدهم کسب کرد.

میثم لک زایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تقدیر از استقبال و حضور چشمگیر خیرین مدرسه ساز در سیستان و بلوچستان، ایجاد ردیف اعتباری محرومیت زدایی را از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم در استان برشمرد و اظهار کرد: در این مدت به همت خیران و اداره‌کل نوسازی مدارس تعداد کلاس‌های در دست اجرای استان به بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ کلاس درس افزایش یافته که از این تعداد بیش از ۷۵۰ کلاس درس تا مهر امسال تکمیل و تحویل دانش آموزان خوب استان می شود.

وی ادامه داد: با ساخت این تعداد کلاس درس در سیستان و بلوچستان بخش قابل توجهی از کمبود تجهیزات کلاسی و هنرستان ها در این استان را برطرف خواهد کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در حوزه مدرسه سازی پیش بینی می شود رقم اعتبارات دولتی و خیری امسال به ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

وی با اشاره به عملکرد طرح "شهید عجمیان" در سیستان و بلوچستان افزود: تجهیزات مورد نیاز اجرای طرح به صورت صددرصدی تامین شده و چنانچه آموزشگاهی در طرح یادشده نیاز به همکاری داشته باشد اداره‌کل نوسازی مدارس آمادگی تامین اقلام مورد نیاز را دارد.

لک زایی اظهار کرد: دولت در زمینه محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان عزم خود را جزم کرده که مشکل فضاهای آموزشی استان را حل کند و حوزه نوسازی در این زمینه موفق شده یک عقب ماندگی چندین ساله را در استان جبران کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha