۲۵ مرداد ۱۴۰۲، ۷:۲۷
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85200349
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حقوق دولتی معادن زنجان ۵۵ درصد رشد یافت

۲۵ مرداد ۱۴۰۲، ۷:۲۷
کد خبر: 85200349
حقوق دولتی معادن زنجان ۵۵ درصد رشد یافت

زنجان -ایرنا - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: حقوق دولتی معادن استان طی چهار ماهه اول امسال و در مقایسه با مدت مشابه قبل ۵۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید گلشنی شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات معدنی و راهسازی و تجهیزات وابسته، افزود: طی بازه زمانی یاد شده تعداد صدور اکتشاف از هفت به ۲۷ فقره رسیده است که ۲۸۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه اولین بسته لایحه سرمایه گذاری در استان تهیه شد، اضافه کرد: همچنین مزایده ۱۰ میلیون تنی پسماند شهرک های صنعتی روی زنجان برگزار شد که نتیجه آن اعلام می شود.

این مسوول به برنامه و هدفگذاری انجام گرفته در بخش معدن اشاره کرد و گفت: هدف رشد ۱۱ درصدی بخش معدن استان بوده که برای رسیدن به آن فعالیت های کوتاه مدت و بلند مدت مد نظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بخش معدنی و صنایع وابسته آن جزو سرمایه گذاری های بلند مدت محسوب می شود، ادامه داد: برای تحقق هدف گذاری ها در بخش معدن سه راهکار از جمله توجه جدی به مزایده معادن، استفاده از ظرفیت ماده ۸۳، احیای معادن راکد و سرمایه گذاری در معادن بزرگ لحاظ شده است.

گلشنی خاطر نشان کرد: در برنامه های میان و بلند مدت نیز بحث توسعه زیر ساخت های صنایع معدنی هدف پایه گذاری شده که امیدواریم در مدت سه ساله به نتیجه برسد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطر نشان کرد:ساخت ماشین آلات سنگین معدنی راهداری، ایجاد ساخت لوازم درون چاهی حفاری و توسعه شرکت های اکتشافی استخراج پیمانکاری نیز از دیگر برنامه های مورد توجه این اداره کل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha