کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل ۲۹ مردادماه برگزار می‌شود

اردبیل - ایرنا - دبیر اجرایی کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل گفت: این کنگره روز یکشنبه ۲۹ مرداد ماه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین کشوری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا حسن زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به لزوم هماهنگی با میهمانان کشوری، تاریخ برگزاری این کنگره تغییر کرد و این کنگره روز یکشنبه هفته آینده با حضور گسترده آحاد مردم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری بیش از یکهزار یادواره و ۲۳ پیش اجلاسیه در نقاط مختلف استان اردبیل اظهار کرد: اجلاسیه نهایی کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان به منظور گرامیداشت نام و آوازه همه شهدای قبل و بعد از انقلاب اسلامی استان اردبیل با شرکت اقشار مختلف مردم و مسئولان عالی کشور در ورزشگاه ۶ هزار نفری پهلوان حسین رضازاده اردبیل برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل اضافه کرد: در این اجلاسیه برنامه‌های متعدد فرهنگی مانند رونمایی از تمبر شهدا، شناسنامه و شناسه شهدا، سردیس شهدا، تولیدات فرهنگی و هنری و رونمایی از کتاب اجرا خواهد شد.

حسن زاده اضافه کرد: برپایی نمایشگاه ادوات نظامی و هوافضای سپاه و پایگاه‌های نمونه بسیج از دیگر قسمت های جانبی این اجلاسیه خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت پاسداشت مقام شامخ شهدای والامقام ادامه داد: از مردم قدرشناس و فهیم استان به ویژه اردبیلی‌های شهید پرور انتظار داریم با حضور پررنگ و دشمن‌شکن خود در این مراسم با شهدای گرانقدر و امام شهدا تجدید عهد و پیمانی دوباره کرده و برگ زرین دیگری بر افتخارات استان اضافه کنند.

بر اساس این گزارش بعد از برگزاری کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل در ۲۹ مرداد ماه امسال، به فاصله هر پنج سال نیز یک کنگره ملی برای شهدای استان برگزار خواهد شد.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در شمال ایران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha