۲۰ مرداد ۱۴۰۲، ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 85195544
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

غصب عناوین پزشکان و کلاهبرداری از شهروندان بوشهری تحت عنوان "جویای کار" 

بوشه _ ایرنا_ رییس پلیس آگاهی استان بوشهر از شگرد جدید کلاهبرداران در فضای مجازی خبر داد و گفت: افراد کلاهبردار به صورت حرفه ای با غصب عناوین پزشکان در کل کشور فعالیت دارند و از شهروندان این استان نیز تحت عنوان جویای کار کلاهبرداری می کنند. 

به گزارش ایرنا. سرهنگ "جوشن سهرابی" روز جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: کلاهبرداری از شهروندان استان بوشهر با استفاده از غصب عناوین پزشکان به ویژه "دکتر ایران پور" به صورت گسترده شایع شده است .

وی افزود: شگرد آن ها به این صورت است که در سایت دیوار افرادی را که برای فروش خودرو و سایر اجناس گران قیمت خود آگهی گذاشته اند را طعمه قرار داده و به فرد آگهی دهنده اعلام می کنند من دکتر ایران پور رییس بیمارستان قلب بوشهر هستم و چنانچه افرادی از دوستان و آشنایان را که متقاضی کار رانندگی در بیمارستان هستند می شناسید، شماره همراه ما را به ایشان بدهید تا تماس بگیرند .

رییس پلیس آگاهی استان بوشهر تصریح کرد: افراد خوش باور نیز شماره همراه فرد کلاهبردار را در اختیار دوستان و آشنایان بیکار و فاقد شغل خود قرار داده و پس از تماس این افراد ، فرد کلاهبردار با این عنوان که (( دکتر ایران پور هستم و شما جویای کار و رانندگی می باشید و آقایی که شماره من را به شما داده از شما تعریف و تمجید کرده و با این سخنان فریبنده، مالباخته را در دام می اندازند.

سهرابی ادامه داد: کلاهبرداران با این افراد اعلام می کنن ما برای کمک خیرخواهانه، چند بسته معیشتی زیر قیمت بازار موجود داریم و به خاطر اینکه خیلی مناسب هست، چند بسته از ما خریداری کنید تا روزی که برای استخدام تشریف می آورید، بسته ها را به شما تحویل دهیم ولی در ابتدا باید مبلغ 6 میلیون تومان به حساب واریز کنید.

وی یادآور شد: یکی از ابزارهای مهمی که در امر این نوع کلاهبرداری مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از سیم کارت ها و حساب های بانکی بی هویت و اجاره ای می باشدکه افراد سودجو ضمن انجام کلاهبرداری، هویت واقعی خود را مخفی و تحقیقات فنی و پلیسی نیز در مواردی منجر به شناسایی مجرمین نمی گردد.

رییس پلیس آگاهی استان بوشهر با اعلام این که دکتر ایران پور از پزشکان شهر بوشهر است اما رئیس بیمارستان مرکز تخصصی قلب بوشهر نیست از شهروندان خواست ضمن هوشیاری کامل، هر گونه موارد و تماس های مشکوک به نام ایشان و یا سایر پزشکان را به پلیس اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha