۷۲ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در کلانشهر اهواز خاموش شد

اهواز - ایرنا - سه مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در کلانشهر اهواز با ۷۲ دستگاه ماینر کشف و جمع‌آوری شد.

عبدالحمید عباس شیاری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این مزارع توسط حوزه برق منطقه یک اهواز شناسایی شده است اظهارکرد: این تعداد دستگاه روز گذشته در منطقه حصیر آباد و باهنر اهواز با همکاری کلانتری ۱۱ کشف و ضبط شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق " اپلیکیشن برق من " ، " سامانه اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat و نیز با شماره گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ برای ثبت گزارش برای معرفی اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

عباس شیاری اظهار داشت: اختلاف هزینه برق مصرفی برای تولید رمزارز با قیمت جهانی و سود قابل توجه از این روش، باعث بکارگیری گسترده ماینرهای غیرمجاز شده که با تلاش نیروی انتظامی و دستگاه قضائی و همیاری مردم درحال شناسایی و جمع آوری این دستگاه ها هستیم.

کشف ۳۶ دستگاه ماینر استخراج‌ ارز دیجیتال در اهواز

فرمانده انتظامی اهواز مرداد ماه از کشف یک مزرعه استخراج رمز ارز دیجیتال در اهواز خبر داد و گفت: پس از هماهنگی با مرجع قضائی به همراه نماینده شرکت توزیع برق از یک واحد مسکونی تعداد ۳۶ دستگاه ماینر استخراج‌ ارز دیجیتال کشف و جمع آوری شد.

سرهنگ حسین زلقی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی دستگاه‌های کشف شده را بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این ارتباط یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل شد.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha