۸۸ هزار فقره سند در دفاتر اسناد رسمی لرستان ثبت شد

خرم آباد - ایرنا - رییس کانون سردفتران لرستان گفت: امسال ۸۸ هزار فقره سند در دفاتر اسناد رسمی این استان تنظیم و ثبت شده است.

به گزارش ایرنا "علی نصرت ندری" روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: سال گذشته نیز ۳۲۶ هزار و ۷۸۱ سند در دفاتر اسناد رسمی سراسر استان تنظیم شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۶۸ دفترخانه اسناد رسمی در لرستان فعالیت دارد، بیان کرد: امسال تعداد ۱۰ هزار گواهی امضا و ۲۹۱ هزار و ۲۷۷ مورد امور تبعی اسناد رسمی در این دفترخانه‌ها تنظیم شده است.

وی گفت: کانون سردفتران بیش از یک قرن در راستای ثبت اسناد معاملات و روابط مردم تلاش دارد اما دفاتر طی چند سال اخیر با بی مهری هایی مواجه شده است چراکه براساس ماده ۲۹، دفاتر اسناد رسمی محل نقل و انتقالات اسناد تخلفات رانندگی می باشد که سال گذشته این امکان از دفاتر سلب شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۶۰ دفترخانه اسناد رسمی در خرم آباد فعال است ادامه داد: به زودی ۳۳۱دفتر دیگر نیز به این تعداد افزوده می شود.

رییس کانون سردفتران لرستان اضافه کرد: دفاتر اسناد رسمی بطور مکرر با مشکل قطعی سیستم مواجه هستند که این امر سبب سردرگمی شهروندان و مراجعه کنندگان و نارضایتی آنها شده است.

ندری با اشاره به اینکه با وجود پیگیری‌های انجام شده تا کنون مشکل قطعی سیستم بطور کامل رفع نشده است، بیان کرد: برای تنظیم هر سند ثبت آنی باید به داده‌های اطلاعاتی متعدی وصل شد تا استعلاماتی گرفته شود و با توجه به اینکه یکی از مهمترین دستگاه‌های مرتبط با ثبت آنی سند، سازمان ثبت احوال است، چنانچه اختلالی وجود داشته باشد عملا امکان انجام هیچ کاری فراهم نیست.

وی گفت: ثبت برخط با شرایط موجود اینترنت، همواره با مشکلاتی مواجه بوده است و گاهی عملا کار غیر ممکن می شود بنابراین تقاضا می شود ثبت سند از حالت آنلاین به غیربرخط تغییر کند.

رییس کانون سردفتران لرستان گفت: در مورد مشکل قطعی‌های مکرر سیستم دفاتر اسناد رسمی هیچ مرجعی پاسخ مشخص نمی‌دهد و یا اطلاع دقیقی از زمان قطع و یا وصل شدن سامانه اعلام نمی‌شود و مردم سرگردان، بلاتکلیف و ناراضی می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha