روز اول پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس در مازندران چگونه گذشت؟

ساری- ایرنا- رییس ستاد انتخابات مازندران گفت: در نخستین روز پیش ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران تعداد ۶۷ نفر ثبت نام کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روح الله سلگی روز سه‌شنبه در ستاد انتخابات مازندران در ساری بیان داشت: در بین این ثبت نام شده ها در حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس آباد ۹ نفر، قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ ۹ نفر، نور و محمود آباد ۹ نفر، شهرستان بابل هشت نفر، آمل هشت نفر، ساری و میاندورود هفت نفر، بابلسر و فریدونکنار هفت نفر-، بهشهر، گلوگاه و نکا چهار نفر و نیز نوشهر، کلاردشت و چالوس ۶ نفر هستند.

معاون استاندار مازندران افزود: پیش ثبت نام انتخابات مجلس که از روز گذشته آغاز شد به مدت یک هفته از هشت صبح تا ۱۸ عصر به صورت اینترنتی در سامانه جامع وزارت کشور انجام می شود.

وی گفت: ثبت نام کننده ها حداکثر ۷۵ سال و حداقل ۳۰ سال سن با مدرک کارشناسی ارشد و با بارگذاری عدم سوء پیشنبه در سامانه پیش ثبت نام را انجام دهند.

وی اظهار داشت: پیش ثبت نام انتخابات مجلس دوازدهم از سوی نامزدها یک امری ضروری است و افرادی که در این سامانه پیش ثبت نام انجام ندهند صلاحیت آنها تائید نمی شود.

روز اول پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس در مازندران چگونه گذشت؟

سلگی اظهار داشت: یکی از فواید پیش ثبت نامی آن است که مهلت ۶۰ روزه بررسی صلاحیت ها از سوی هیات اجرایی و نظارت در دوره های قبل به ۱۳۴ روز در این دوره رسیده است.

وی با بیان اینکه با رعایت سلامت، رقابت، امنیت و مشارکت انتخابات پرشوری برگزار خواهیم کرد و تحت هیچ شرایطی آخرت خود را برای دنیای افراد خراب نمی کنیم و امانت داری سرلوحه کار ما خواهد بود.

رییس ستاد انتخابات مازندران اضافه کرد: جمهوری اسلامی تبلور جمهوریت و اسلامیت می باشد و انتخابات فرصتی برای مردم است تا افراد اصلح را وارد مجلس شورای اسلامی کند.

براساس اعلام ستاد انتخابات کشور، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می شود.

مازندران سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha