آخرین باری که امر به معروف کردید کی بود؟ محمد قمی پاسخ می‌دهد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از آخرین امر به معروفش می‌گوید که در یک جلسه از کسی که غیبت دیگری را می‌کرد، خواست تا پشت سر برادر مومنش غیبت نکند.

حجت الاسلام محمد قمی در پاسخ به این سوال خبرنگار ایرنا که «آخرین باری که امر به معروف کردید، چه زمانی و درباره چه موضوعی بود»، گفت: همین ظهر امروز (شنبه) کسی را نهی از منکر کردم. البته امر به معروف و نهی از منکر مساله ای است که هر روز هست.

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که آیا منظورتان از امر به معروف برای حجاب زنان در خیابان است که گفتم این مساله یک مصداق است ولی منظورم کلی بود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با لحنی برادرانه و مودبانه پرسید آیا نباید بگویید که اجازه هست مصاحبه کنید یا اجازه نیست؟ که گفتم شما که مرا می شناسید و آقای قمی با همان لحن نرم ادامه داد بله ولی از همان ابتدا شروع به ضبط می کنید که در پاسخ گفتم اگر بخواهید، ضبط را قطع می کنم که بزرگوارانه سوالم را پاسخ داد و در ادامه گفت: موضوعی را که گفتم در یک جلسه ای بود که احساس کردم یکی از اعضای حاضر غیبت کسی را می کند و من تذکر دادم که غیبت نکند. موضوع هم، مصالح مردم و کار نبود. در واقع بدی کسی را می گفت که لزومی نداشت اسم او را ببرد.

از آقای قمی پرسیدم واکنش طرف چه بود؟ و آیا قبول کرد که کارش اشتباه بوده؟ و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت چهره اش درهم رفت (ناراحت شد) ولی حرف مرا رد نکرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha