۱۲ مرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۴۳
کد خبر: 85188396
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت هزار و ۶۹۰ اسناد اراضی کشاورزی لرستان ثبت شد

۱۲ مرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۴۳
کد خبر: 85188396
هفت هزار و ۶۹۰ اسناد اراضی کشاورزی لرستان ثبت شد

خرم‌آباد - مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک لرستان گفت: هفت هزار و ۶۹۰ پرونده اسناد اراضی کشاورزی در هیات‌های تعیین تکلیف واحدهای ثبتی استان به ثبت رسید.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی ثبت‌ اسناد و املاک لرستان علی‌اکبر باقری روز پنج‌شنبه اظهار کرد: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶ هزار و ۳۰۰ درصد رشد داشته، که حاکی از استقبال خوب مردم از طرح سنددار کردن اراضی کشاورزی است.

وی افزود: در مدت چهارماهه سال جاری در هیات‌ های تعیین تکلیف واحدهای ثبتی سطح استان تعداد ۲ هزار و ۴۸۵ رأی مثبت مبنی بر صدور سند مالکیت برای املاک مورد تقاضای اشخاص صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷۵ درصد رشد داشته است.

باقری بیان کرد: در این راستا از جهت تعداد کل پرونده‌های تشکیلی در هیئت قانون تعیین تکلیف، استان لرستان با داشتن ۱۱ واحد ثبتی رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داده است؛ یعنی قریب به هفت درصد پرونده‌های تشکیلی هیئت قانون تعیین تکلیف واحدهای ثبتی کل کشور در چهارماهه سال جاری مربوط به استان لرستان بوده است.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از پرونده‌های تشکیل شده مربوط به عملکرد شرکت‌های مشاور طرف قرارداد با اداره کل ثبت استان در خصوص حدنگاری اراضی کشاورزی بوده است.

وی گفت: باتوجه‌ به رفع موانع صدور اسناد اراضی کشاورزی سطح از کشاورزان عزیز درخواست می‌شود با مراجعه با شرکت‌های طرف قرارداد یا ادارات ثبت‌اسناد و املاک شهرستان‌ها در سطح استان نسبت به تشکیل پرونده صدور سند اراضی کشاورزی با هر مساحت و متراژی اقدام کنند و از این فرصت ویژه استفاده بهینه را داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha