۱۱ مرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۵۱
کد خبر: 85187589
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایش اسناد و تصاویر مشروطه در کاخ گلستان

۱۱ مرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۵۱
کد خبر: 85187589
نمایش اسناد و تصاویر مشروطه در کاخ گلستان

تهران- ایرنا- نمایشگاه مجموعه اسناد و تصاویر مشروطه در عکسخانه مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کاخ گلستان، نمایشگاه «نهضت مشروطه از دریچه عکسخانه شهر» شامل ۲۸ قطعه عکس و ۱۰ سند از دوران و وقایع مشروطه است.

فرم چاپی فرمان مشروطه که در روزنامه‌ها منتشر شد، اعلامیه‌ها، شب نامه‌ها، اخبار روزنامه‌ها درباره مشروطه و... از جمله اسنادی است که در این مجموعه به نمایش درمی‌آید.

همچنین عکس‌هایی از انقلاب مشروطه، مجتهدین تبریز، تهران و شهرهای مختلف، آثار خرابی جنگ و... در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

نمایشگاه نهضت مشروطه از دریچه عکسخانه شهر دربرگیرنده آثار متعلق به موزه عکسخانه شهر است که به مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان به ‌امانت داده شده است.

چاین نمایشگاه ساعت ۳۰. ۱۴ روز شنبه ۱۴ مرداد افتتاح می‌شود و به مدت یک ماه در موزه عکسخانه کاخ گلستان برپا خواهد بود.

علیرضا قاسم‌خان دبیر علمی همایش نهضت مشروطه ایران چندی پیش گفت: عکاسی از مهمترین هنرها در همراهی با مشروطه است، در تصاویر مشروطه دوره قاجار تصویر یک اجتماع انقلابی دیده می‌شود و ژست‌های مردم در برابر دوربین جالب است.

به مناسبت یکصدوهفدهمین سالگرد نهضت مشروطه، همایش نهضت مشروطه ایران از روز ۱۴ مرداد تا ۱۷ مرداد ماه در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در تهران برگزار می‌شود.

این همایش شامل نشست‌های هنری، تاریخی، سیاسی، ادبی و حقوقی خواهد بود و هر روز از ساعت ۱۵ تا ۳۰ و ۱۶ و ۱۷ تا ۳۰ و ۱۸ در پنل‌هایی با حضور استادان و پژوهشگران که بیشتر از محققان جوان کشور هستند، برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha