۱۱ مرداد ۱۴۰۲، ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 2645
کد خبر: 85187579
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

منابع طبیعی مازندران نسبت به احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌ها هشدار داد

نوشهر- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب مازندران نسبت به احتمال بروز آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های استان و لزوم آمادگی دستگاه‌های مسوول در این خصوص هشدار داد.

مهرداد خزایی پول روز چهارشنبه در گزارشی به رسانه ها با اشاره به افزایش دمای هوا از امروز تا ۲ روز آینده گفت که احتمال وقوع آتش سوزی در برخی از عرصه های جنگلی در این مناطق وجود دارد.

مدیرکل منابع طبیعی با بیان اینکه همه نیروها برای مهار حریق احتمالی به حالت آماده باش در آمده اند به مردم هشدار داد تا از روشن کردن اتش در دامنه و حاشیه جنگل ها و مراتع خودداری کنند.

وی افزود: برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی در این عرصه ها در ابعاد مختلف اقدامات لازم صورت گرفته است اما همکاری مسافران، گردشگران و مردم دراین حوزه بسیار موثر است.

خزایی پول اظهارداشت : در صورت مشاهده و یا اطلاع از حریق در اراضی منابع طبیعی، مردم با شماره‌های ۱۳۹ و ۱۵۰۴، شماره تلفن‌های امداد جنگل و مرتع تماس بگیرند.

مازندران دارای ۲ حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری یکی در ساری مرکز این استان و دیگری نیز در نوشهر غرب مازندران است.

حوزهٔ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر با وسعتی بیش از ۶۶۰ هزار هکتار جنگل، مرتع و سواحل معادل ۲۸ درصد از مساحت مازندران را در بر دارد. شهرستان های نور، نوشهر، چالوس، عباس آباد، تنکابن، رامسر و کلاردشت از نظر حوزه منابع طبیعی زیر پوشش حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - نوشهر هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha