۱۰ مرداد ۱۴۰۲، ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 85187071
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پاکستان: تروریست‌ها در افغانستان از سلاح‌های ناتو استفاده می‌کنند

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان از حکومت سرپرست افغانستان خواست تا اقدامات موثری را برای مقابله با تروریسم انجام دهد و گفت: امروز عناصر تروریستی در افغانستان درحال استفاده از سلاح‌های به جامانده نیروهای ناتو هستند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از رسانه‌های پاکستانی، بلاول بوتو زرداری در سخنانی در یک همایش اقتصادی در اسلام‌آباد بار دیگر مطالبه این کشور از کابل برای پرداختن به نگرانی‌های ناشی از تروریسم و نا امنی در مرزهای مشترک را مطرح کرد.

سخنان زرداری درحالی عنوان می‌شود که حمله مرگبار انتحاری روز یکشنبه در منطقه «باجور» واقع در شمال غرب پاکستان، دست کم ۵۴ کشته برجای گذاشت. گروهک تروریستی «داعش خوراسان» مسوولیت این انفجار را برعهده گرفت. دولت پاکستان بارها نسبت به تحرکات عناصر تروریستی از جمله داعش و تحریک طالبان پاکستان در داخل افغانستان ابراز نگرانی کرده و از هیات حاکمه موقت این کشور برخورد قوی علیه این عناصر را مطالبه کرده است. در عین حال ادعای حضور عناصر طالبان پاکستانی در خاک افغانستان از سوی حکومت سرپرست در کابل رد شده است.

بلاول بوتو زرداری اظهار داشت که پاکستان نگران اقدامات تروریستی از خاک افغانستان به این کشور است و اینکه تروریست‌ها درحال استفاده از سلاح‌های ناتو هستند.

وی خطاب به حکومت سرپرست افغانستان گفت: سیاست ما در مبارزه با تروریسم روشن است؛ پاکستان خواستار مقابله با معضل تروریسم بوده و برای این هدف آماده همکاری با کابل علیه عناصر تروریستی است.

شایان ذکر است که نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان ماه گذشته سفر رسمی به کابل انجام داد. این بازدید همزمان با مواضع تند رهبران سیاسی و نظامی پاکستان علیه طالبان افغانستان انجام شد و تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی درخصوص دستاوردها یا توافقات جدید همسایه برای حل اختلافات سیاسی یا رسیدگی به ناآرامی‌ها در مرزهای مشترک مشاهده نمی‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha