۷ مرداد ۱۴۰۲، ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 2160
کد خبر: 85183424
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

وکیل کلاهبردار در گنبدکاووس دستگیر شد

۷ مرداد ۱۴۰۲، ۱۰:۰۰
کد خبر: 85183424
وکیل کلاهبردار در گنبدکاووس دستگیر شد

گرگان - ایرنا - رییس کل دادگستری گلستان از دستگیری یک وکیل کلاهبردار در گنبدکاووس خبر داد و گفت: متهم با سوء استفاده از جایگاه خود به عنوان وکیل، قربانیان را در راهروهای دادگستری و دادسرا، شناسایی می‌کرد و در ازای دریافت مبالغ چند میلیونی وعده پیگیری پرونده‌ها را می‌داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، حیدر آسیابی روز شنبه اظهار کرد: این وکیل که با جعل اوراق قضایی و تهدید از اشخاص، کلاهبرداری می‌کرد، توسط کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان شناسایی و دستگیر شد.

وی تصریح کرد: این فرد همچنین با جعل اوراق قضایی، مدعی صدور حکم جلب قربانیان می‌شد و با این ترفند هم از افراد برای رفع مشکلی که اصلا وجود خارجی نداشت، پول می‌گرفت.

رییس کل دادگستری استان گلستان گفت: کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان به رفت و آمدها و رفتار این وکیل مشکوک شدند و پس از چند ماه رصد و کار اطلاعاتی، از اقدامات مجرمانه او پرده برداشتند و این متهم بالاخره هنگام ارتکاب جرم، دستگیر و روانه زندان شد.

آسیابی اضافه کرد: پرونده متهم در شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب گنبدکاووس در حال تکمیل تحقیقات است و افرادی که قربانی این فرد شده‌اند برای طرح شکایت به این شعبه مراجعه کنند.

شماره ۱۵۸۰ حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان در طول شبانه روز، گزارش‌های مردم درباره کارچاق‌کن‌ها و متخلفان در حوزه‌های قضایی و دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه در استان را ثبت و ضبط می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha