۳ مرداد ۱۴۰۲، ۱۹:۳۵
کد خبرنگار: 877
کد خبر: 85180956
T T
۸ نفر

برچسب‌ها

اجتماع بزرگ حسینیان خلخال برگزار شد

۳ مرداد ۱۴۰۲، ۱۹:۳۵
کد خبر: 85180956
اجتماع بزرگ حسینیان خلخال برگزار شد

اردبیل - ایرنا - اجتماع بزرگ حسینیان خلخال عصر سه شنبه با حضور هزاران نفر از عزاداران عاشق اهل بیت عصمت و طهارت(ع) این شهر برگزار شدـ.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این آیین که به مناسبت هفتم محرم و بسته شدن آب به روی امام حسین (ع) و یاران با وفایش در صحرای کربلا در میدان معلم خلخال برگزار شد، عزاداران حسینی یک صدا ندای حسین حسین سرداده و عزاداری کردند.

در این مراسم امام جمعه خلخال با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری مراسم عزاداری اعلام کرد: فراهم کردن زمینه عزاداری هیئت های مذهبی زیر یک پرچم، وفاق جمعی را افزایش داده و پایه های وحدت در جامعه را محکم می کند.

حجت الاسلام کریم اسدی با یادآوری عزاداری های مردم خلخال در سالهای بسیار دور گفت: مردم ولایی، مومن و متعهد این شهرستان به برکت وجود روحانیون و علما همواره در زنده کردن و احیای ارزش های دینی همچون عزاداری ایام محرم پیش قدم بوده اند.

امام جمعه خلخال برگزاری آیین‌های عزاداری به صورت اجتماع حسینیان را موجب افزایش وحدت و وفاق عزاداران حسینی و همچنین فراهم کردن زمینه برگزاری هرچه پرشور آیین‌های عزاداری ویژه ماه محرم اعلام کرد.

اسدی با بیان اینکه محرم‌ و صفر موجب زنده بودن اسلام هستند، افزود: تا زمانی که نهضت حسینی در جامعه زنده و پویا است هیچ گونه از جانب دشمنان انقلاب و نظام اسلامی به کشورمان وارد نخواهد شد.

به دنبال نامگذاری هفتم محرم از سوی شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال در سال ۱۳۹۱ امسال نیز برای نهمین سال و تنها دو سال توقف سال های ۹۹ و۱۴۰۰ به علت شیوع کرونا باشکوه تر از همیشه برگزار شد.

سید جواد یحیی زاده فرماندار خلخال نیز بیان اینکه هشتمین اجتماع بزرگ حسینیان این شهرستان با استقبال گرم و پرشور عزاداران حسینی همراه بوده، از برنامه ریزی برای ثبت ملی روز هفتم محرم به نام روز عزاداری مردم خلخال خبر داد.

اجتماع بزرگ امروز هفتم محرم و سوم مرداد ماه حسینیان خلخال با همکاری واحد تولید صدا و سیما مرکز اردبیل بصورت زنده در این شبکه و چند شبکه ملی بصورت زنده پخش شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha