۳ مرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 2778
کد خبر: 85180557
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرمانده کل انتظامی: پای امنیت مردم تا پای جان ایستاده‌ایم

زاهدان- ایرنا- فرمانده کل انتظامی کشور گفت: مسیر خدمت ما همان راه اباعبدالله الحسین (ع)است و به اذن الله تا آخر مقتدرانه و تا پای جان، پای امنیت مردم ایستاده‌ایم.

به گزارش ایرنا سردار احمدرضا رادان روز سه شنبه در جمع فرماندهان و کارکنان انتظامی و مرزبانی سیستان و بلوچستان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و شهادت غیور مردان راه امنیت در استان عنوان کرد: در ایام محرم هستیم و نگاه به این ایام می تواند نگاه ما را به مسیر و طریقت هموار و آسان کند سفر امام حسین (ع) از مکه تا کربلا گرچه کوتاه اما یک سفر از جنس عبادی و برای انجام یک تکلیف الهی بود در چهل منزلی که اباعبدالله الحسین قرار می گیرند چهل حدیث مفصل راه و طریقت است.

وی تصریح کرد: عاشورا همیشه زنده است و امیدواریم در کنار شور حسینی شعور حسینی نیز باشد و همانطور که اگر سینه زنی نباشد حس نیست در کنار این شور حتما باید شعور حسینی باشد که به سینه می زنیم به معنی اینکه سینه خود را در مقابل همه خصم دشمن سپر می کنیم و باید هوشیار باشیم تصور نکنیم کسانی که در برابر امام حسین (ع) ایستاده بودند کافر بودند که برخی از آنها به جز پیشانی، زانویشان نیز در نماز و عبادت پینه بسته بود اما شعور دینی نداشتند و نتوانستند ولی شان را بشناسند و حق را از باطل تشخیص دهند.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: برای تشخیص بزنگاه یک خط وجود دارد آنهم ولایت است از مولای متقیان حضرت علی علیه السلام تا اکنون اگه در مسیر و خط ولایت بودیم راه و طریق درست را طی کردیم و این یک نعمت برای ما است.

وی بیان کرد: تا حق و باطل است رویارویی بین این دو وجود دارد چون حق هست و باطل و ظالم و مظلوم و تا این رویارویی است شهادت و مجروحیت و جانبازی و اسارت نیز وجود دارد و دراین جدال ظفر و پیروزی و شکست هم هست در لشکر حق هم که باشیم باید بر اساس قاعده و قانون پیش رویم .

سردار رادان تاکید کرد: نکته مهم اینکه ما در مسیری که قرار گرفته ایم هیچ عقب نشینی نداریم محکم و استوار مردانه قدم گذاشته ایم و تا آخر با عهد و پیمانی که با خدا و امام و ولایت، شهدا و مردم بسته ایم تا پای جان ایستاده ایم .

وی به ایستادگی مقتدرانه پلیس در برابر مخلان نظم و امنیت اشاره کرد و افزود: البته که رعایت حقوق مردم یک تکلیف است و باید سرلوحه کار ما باشد اما کسانی که بخواهند به هر طریقی از مامور پلیس عبور کنند شک نداشته باشند به حکم قانون از آنان عبور خواهیم کرد قرار نیست مامور پلیس جایی درگیر شود و سینه اش بشود هدف گلوله تا بتواند شرور و عربده کشی را دستگیر کند کسی جرات کرد در هر نقطه ای از کشور به ماموری تعرض کند کمترین کار گذشتن از جنازه اش است .

فرمانده کل انتظامی کشور به حادثه کلانتری ۱۶ زاهدان اشاره کرد و گفت: این حادثه برای ما افتخار آفرین شد کلانتری که در حال ارائه خدمات انتظامی و قضایی به مردم بود کسانی جرات کردند از دیوار کلانتری عبور کردند دیگر نتوانستند از کلانتری خارج شوند و دو خط قرمز برای پلیس وجود دارد اول اینکه کسانی بخواهند از دیوار قانون عبور کند از آنها عبور می کنیم و کسی که بخواهد از مامور قانون عبور کند به حکم قانون از او هم عبور می کنیم و پلیس در این مقوله باید هوشیار و دقیق باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha