حمایت تسهیلاتی از سرمایه‌گذاران طرح‌های گردشگری ادامه دارد

اردبیل - ایرنا - معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حمایت تسهیلاتی از سرمایه‌گذاران طرح‌های گردشگری ادامه دارد و پروژه‌هایی که پیشرفت کلی بالای ۳۰ درصد دارند می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جواد واحدی عصر دوشنبه در بازدید از برخی مناطق و طرح‌های گردشگری شهرستان‌های خلخال و کوثر استان اردبیل اظهار کرد: منابع لازم برای حمایت تسهیلاتی از سرمایه گذاران طرح‌های گردشگری، از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ و سایر منابع موجود تامین می‌شود.

وی در بازدید از مجموعه بومگردی الوین و پل معلق پیرتقی گفت: شهرستان‌های خلخال و کوثر، ظرفیت ویژه‌ای در حوزه گردشگری دارند و در این سفر، برای حمایت از سرمایه‌گذاران گردشگری و تکمیل زیرساخت‌های این حوزه، اعتبار تخصیص یافت.

واحدی اضافه کرد: پروژه‌های خوبی در حوزه گردشگری استان اردبیل و به ویژه در شهرستان‌های خلخال و کوثر فعال است که به منظور بهره‌برداری از آنها حمایت‌های لازم از طرف وزارت میراث‌فرهنگی و اداره کل مربوطه در استان اعمال می‌شود.

معاون وزیر میراث‌فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همچنین در بازدید از مقبره سید احمد معراجی روستای سفیدآب خلخال، گفت: از محل اعتبارات زیرساخت‌های گردشگری مذهبی پنج میلیارد ریال برای تکمیل این مقبره تخصیص داده شد و حمایت‌های لازم از سوی اداره کل انجام خواهد شد.

در این بازدید که فرماندار خلخال نیز حضور داشت، وضعیت سایر طرح‌های گردشگری این شهرستان در روستای سفیدآب بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

شهرستان‌های کوهستانی خلخال و کوثر در جنوب استان اردبیل از زیرساخت‌ها و جاذبه‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و مذهبی قابل توجهی برخوردار هستند.آب و هوای خنک و مطبوع، آبشارهای متعدد، تفرجگاههای طبیعی همچون ازناو، اندبیل و جاده اسالم به خلخال همه ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به این شهر می کشاند.

با این حال استفاده بهینه از ظرفیتهای ثروت آفرین این ظرفیت‌ها مستلزم توسعه زیرساخت‌های اقامتی، خدماتی و حمل و نقل در این منطقه است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha