سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای سامانه دوم آبرسانی اصفهان جذب شد
عکس تزیینی است

اصفهان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از جذب سه هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرهای دارای تنش آبی برای سامانه دوم آبرسانی استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، روز دوشنبه به نقل از حسن ساسانی افزود: حدود ۲۰ درصد در خط انتقال و حدود ۱۰ درصد در اجرای تصفیه‌خانه سامانه دوم آبرسانی پیشرفت داشته‌ایم.

وی با بیان این که پروژه مورد نظر سامانه‌ای مُکمل است، تصریح کرد: با تعریف مرحله(فاز) اضطراری حین اجرای کل این پروژه، یک خط لوله تا مخزن ذخیره آب در شهرستان نجف‌آباد و نیز از محل تصفیه‌خانه راه‌اندازی شد.

ساسانی با اشاره به این که در قالب فاز اضطراری، بخش‌هایی از پروژه آبرسانی در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر از طریق یک رشته خط لوله ۱۶۰۰ میلی‌متری، آب آشامیدنی به ظرفیت بیش از ۲ مترمکعب بر ثانیه از تصفیه‌خانه به سمت اصفهان منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: در واقع سامانه دوم آبرسانی، تأمین کننده کمبود آب آشامیدنی جمعیت بیش از ۵.۵ میلیون نفری تحت پوشش است که سامانه آبرسانی موجود اصفهان به تنهایی قابلیت تأمین آن را ندارد و این کمبود تا افق سال ۱۴۱۰ جبران خواهد شد.

به گزارش ایرنا، هم‌اینک بخش عمده آب آشامیدنی اصفهان و شهرهای اطراف آن از تصفیه‌خانه "باباشیخعلی" و چاه‌های آب سطح استان تامین می‌شود که برای رفع کمبود آب، سامانه دیگری نیز در دست تکمیل است.

این سامانه از ۲۷ کیلومتر تونل تشکیل شده است و یک تصفیه‌خانه و خطوط انتقال دارد که آب را به مخازن نگهداری آب "پیلاف" در مجاور دانشگاه صنعتی اصفهان و مخزن "گَوَرت" در شرق استان منتقل می‌کند.

ظرفیت نهایی انتقال سامانه آبرسانی استان پس از اتمام همه مراحل ۹.۵۷ مترمکعب بر ثانیه خواهد بود.

سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای سامانه دوم آبرسانی اصفهان جذب شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha