هشت خودروی سوخته از تونل تنگه زاع حاجی‌آباد خارج شد

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: هشت دستگاه خودروی سوخته با تلاش راهداران استان از داخل تونل تنگه زاغ واقع در محور ترانزیتی حاجی‌آباد به بندرعباس خارج شد.

به گزارش ایرنا، عباس شرفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: پس از وقوع تصادف و حریق در تونل تنگه زاغ (راهدار فداکار) در محور بندرعباس- حاجی آباد که حدود ساعت سه بامداد روز گذشته یکم مردادماه رخ داد، بلافاصله عملیات امدادرسانی و خروج خودروهای سوخته آغاز شد.

وی ادامه داد: با تلاش راهداران هشت دستگاه خودروی سوخته شب گذشته از داخل تونل بیرون کشیده شد اما همچنان این تونل مسدود و نیاز به پاکسازی دارد.

مدیرکل راهداری هرمزگان اظهار کرد: طبق برآورد اولیه تصادف و حریق روز گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به سیستم روشنایی، تهویه و آسفالت تونل خسارت وارد کرده است و راهداران همچنان مشغول پاکسازی این تونل هستند.

شرفی با اشاره به اینکه میزان دقیق خسارت پس از پاکسازی کامل تونل و بررسی کارشناسان اعلام خواهد شدُ گفت: امکان بازگشایی تونل تا پایان عملیات پاکسازی و ایمن‌سازی وجود ندارد، اما در تلاش هستیم که این تونل هرچه سریع‌تر بازگشایی شود.

وی تصریح کرد: اکنون تردد در مسیر بندرعباس به حاجی‌آباد و برعکس به صورت دو طرفه از طریق تونل ۱۷ شهریور در حال انجام است و با توجه به ترافیک نسبت سنگین در این مسیر، به مردم و رانندگان توصیه می‌کنیم که از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، بامداد امروز (یکشنبه) حدود ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه شب، بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی بنزین در محور رفت تونل تنگه زاغ (راهدار فداکار شهسواری) دچار آتش سوزی شد که طبق آخرین آمار تاکنون چهار فوتی و چهار مصدوم داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha