۱ مرداد ۱۴۰۲، ۱۰:۲۸
کد خبر: 85178083
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

۱ مرداد ۱۴۰۲، ۱۰:۲۸
کد خبر: 85178083
هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

تهران - ایرنا - شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: شاخص آلودگی هوا هم‌اکنون روی عدد ۱۱۲ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز - یکشنبه یکم مردادماه ۱۴۰۲- شاخص کیفیت هوا در تهران روی عدد ۱۱۲ و در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

بر این اساس، هفت ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) قرار دارند و عدد شاخص در ۱۲ ایستگاه، وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) را نشان می دهد. همچنین در هیچ ایستگاهی وضعیت پاک (سبز) و ناسالم برای همه (قرمز) ثبت نشده است.

بر اساس این گزارش؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۸۹ و وضعیت قابل قبول قرار داشت.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

تهران از ابتدای امسال تاکنون هشت روز هوای پاک، ۸۸ روز قابل قبول و ۲۷ روز ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۲ روز هوای پاک و ۶۴ روز هوای قابل قبول، ۴۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۶ روز هوای ناسالم، یک روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha