۱ مرداد ۱۴۰۲، ۹:۲۶
کد خبر: 85177407
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

طالبان: تحریم های اقتصادی  عامل فقر و بیکاری در افغانستان است

تهران- ایرنا - دین محمد حنیف، سرپرست وزارت اقتصاد طالبان در دیدار با تاریا واتر دال، رئیس کمیته داوری برای افغانستان وضع تحریم های اقتصادی و مسدود شدن ذخایر ارزی افغانستان از سوی آمریکا را عامل اصلی گسترش فقر و بیکاری در این کشور خواند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری صدای افغان(آوا)، وزارت اقتصاد افغانستان اعلام کرد رئیس «کمیته داوری برای افغانستان» در دیدار با سرپرست این وزارتخانه گفت ثبات و تامین امنیت در افغانستان شرایط و فرصت‌های مناسب را برای تطبیق برنامه‌ها و فعالیت‌های این موسسه در ولایت‌های مختلف برابر کرده است.

تاریا واتر دال، همچنین افزود در حال حاضر کمیتۀ یاد شده با حدود ۲۰۰۰ کارمند که شامل اتباع خارجی و افغانستانی است؛ در بخش های یاد شده فعالیت دارند و به منظور توسعۀ اقتصادی روستاها، برای انجام پروژه‌های استخراج معادن و هماهنگی و تفاهم با وزارت‌های ذیربط تلاش خود را آغاز کردند.

در این دیدار سرپرست وزارت اقتصاد طالبان خواستار ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان، انطباق برنامه‌های آموزش‌ حرفه ای از سوی این کمیته و توسعۀ فعالیت‌های آن در مناطق دور دست افغانستان شد.

دین محمد حنیف، همچنین وضع تعزیرات اقتصادی و مسدود کردن سرمایۀ ارزی کشور را عامل بالا رفتن میزان فقر و بیکاری در افغانستان عنوان کرد و افزود کمک‌های بشردوستانه به تنهایی نمی‌توانند نیازمندی ها را رفع کند و سبب حل مشکلات موجود اقتصادی شود.

به گفته وی باید نهادهای بین‌المللی مطابق با اولویت‌های اقتصادی، در تطبیق برنامه‌ها و پروژه‌های اکتشافی در افغانستان مشارکت کنند تا سبب ایجاد فرصت‌های شغلی و کاهش تدریجی میزان فقر شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha