دیدار با همه آزادگان سرافراز استان کرمانشاه برنامه‌ریزی شده است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه، با اشاره به سالگرد ورود آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس در ۲۶ مرداد ماه؛ از مهمترین برنامه‌های بنیاد شهید را در راستای تکریم از ایثار و استقامت و مقاومت آزادگان، دیدار و سرکشی از همه آزادگان استان در این ماه اعلام کرد.

خسرو شهیدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا؛ گفت: برنامه دیدار و سرکشی از آزادگان استان از روز اول مرداد شروع و تا بیست و ششم این ماه مصادف با سالروز ورود آزادگان به مهین اسلامی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه هزار و ۶۵۹ آزاده سرافراز در طول هشت سال دفاع مقدس تقدیم کشور کرده است، گفت: از خانواده ۲۶ آزاده غریب استان که در دوران اسارت به درجه رفیع شهادت رسیدند نیز دیدار می شود.

شهیدی با بیان اینکه این طرح ابتکاری سال گذشته برای اولین بار در کرمانشاه اجرا شد، از مشارکت تمام دستگاه های اجرایی، ارگان ها و نهاد ها استان در اجرا این طرح خبر داد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه هزار و ۴۹ آزاده استان در شهر کرمانشاه اسکان دارند، گفت: برنامه ریزی شده با همکاری شهرداری کرمانشاه در ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان به کشور مانند سال گذشته برنامه تکریم (دورهمی) برای این عزیزان برگزار شود.

شهیدی همچنین از برگزاری برنامه مشابه تکریم از آزادگان در شهر کرمانشاه در سطح تمام شهرها و روستاهای استان که آزادگان در آن زندگی می کنند، خبر داد.

وی در پایان از دستگاه های اجرایی استان خواست در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به برنامه های تکریمی و بنیاد شهید در قالب طرح سپاس کمک کنند.

استان کرمانشاه ۳۰ هزار ایثارگر دارد

به گزارش ایرنا، استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و هزار و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha