۳۱ تیر ۱۴۰۲، ۶:۲۱
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85176743
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وزیر دفاع آلمان از آمادگی کشورش و ناتو برای دفاع از مرزهای شرقی لهستان خبر داد

تهران- ایرنا- بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان گفت که برلین و ناتو آماده هستند تا از لهستان برای دفاع از مرزهای شرقی خود حمایت کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، پیستوریوس جمعه در کنفرانسی خبری اظهار کرد: شرکای لهستانی متحدان قابل اعتماد ناتو هستند و ما با قاطعیت می‌گوییم که آماده حمایت از آنها هستیم.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که لهستان تصمیم گرفت تا به دلیل حضور گروه شبه‌نظامی واگنر در بلاروس، یگان‌های نظامی خود را به مرزهای شرقی کشور اعزام کند.

ماریوش بلاشاک وزیر دفاع لهستان چندی پیش اعلام کرد: بیش از یکهزار سرباز و تقریبا ۲۰۰ واحد تجهیزات از تیپ‌های ۱۲ و ۱۷ مکانیزه در حال حرکت به سمت مرزهای شرقی کشور هستند.

وی خاطرنشان کرد: این نشان دهنده آمادگی ما برای پاسخ به هرگونه تلاش در راستای ایجاد بی‌ثباتی در نزدیکی مرزهای کشورمان است.

این در حالی است که برخی گزارش‌ها حاکی از احتمال استقرار نیروهای لهستان در اوکراین است.

سرگئی ناریشکین رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه جمعه در نشست شورای امنیت این کشور که با حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری برگزار شد، اعلام کرد: دلیل بررسی موضوع استقرار نیرو در اوکراین از سوی لهستان این است که ورشو فهمیده اوکراین در نهایت شکست خواهد خورد.

پوتین در نشست شورای امنیت روسیه به رئیس سرویس اطلاعات خارجی این کشور دستور داد تحرکات لهستان را در غرب اوکراین رصد کند.

رئیس جمهوری روسیه در این نشست تاکید کرد که مقامات لهستان تحت پوشش ناتو قصد دخالت در جنگ اوکراین و تصرف بخش‌هایی از خاک این کشور را که معتقدند در گذشته به آنها تعلق داشته است، دارند.

پوتین هدف از طرح موضوع «اتحاد لهستان، لیتوانی و اوکراین» در رسانه ها را اشغال اوکراین اعلام کرد.

پوتین خاطرنشان کرد: مقامات لهستان با طرح نقشه های بدخواهانه حقیقت را از مردم خود مخفی نگه داشته اند.

وی هشدار داد که این یک بازی بسیار خطرناک است و طراحان این برنامه باید پیامدهای این نقشه ها را در نظر داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha