۳۱ تیر ۱۴۰۲، ۵:۱۲
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85176738
T T
۱۱ نفر

برچسب‌ها

اهانت به قرآن کریم در دانمارک

۳۱ تیر ۱۴۰۲، ۵:۱۲
کد خبر: 85176738
اهانت به قرآن کریم در دانمارک

تهران- ایرنا- یک گروه افراطی و ضد اسلام‌ در دانمارک روز جمعه مقابل سفارت عراق در کپنهاگ در اقدامی شنیع یک نسخه از قرآن کریم را به آتش کشید.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه TRT ترکیه، این اقدام تحت حفاظت پلیس دانمارک و توسط گروه Danske Patrioter انجام شد و پرچم عراق را نیز به آتش کشید.

در ویدیوهایی که توسط این گروه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، بنرهایی در دست اعضای این گروه وجود دارد که شعارهایی علیه اسلام روی آنها نوشته شده است.

این گروه گفت که این اقدام را در اعتراض به حمله به سفارت سوئد در بغداد انجام داده است.

صدها معترض سحرگاه پنجشنبه ۲۹ تیرماه در اعتراض به احتمال سوزاندن مجدد قرآن در سوئد در مقابل سفارت عراق در استکلهم، به سفارت سوئد در مرکز بغداد یورش بردند و با بالا رفتن از دیوارهای سفارت، آن را به آتش کشیدند.

پلیس سوئد روز چهارشنبه در اقدامی تحریک آمیز بار دیگر مجوز آتش زدن قرآن در مقابل سفارت عراق در استکهلم برای همان فردی که پیش‌تر مرتکب این عمل شنیع شده بود را صادر کرد.

«سلون مومیکا» روز پنجشنبه بار دیگر در حرکتی موهن و اسلام ستیزانه، اقدام به پاره و لگد کردن این کتاب آسمانی و پرچم عراق در مقابل سفارت عراق در استکهلم کرد.

هتک حرمت قرآن کریم در سوئد و دانمارک در ماه‌های اخیر با محکومیت گسترده جهانی روبرو شده و تظاهرات و اجتماعات بسیاری علیه آن برگزار شده است.

۱۱ نفر

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha