۳۰ تیر ۱۴۰۲، ۲۳:۴۲
کد خبرنگار: 5418
کد خبر: 85176701
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مکرون: فرانسه باید از اعتراضات اخیر درس بگیرد

۳۰ تیر ۱۴۰۲، ۲۳:۴۲
کد خبر: 85176701
مکرون: فرانسه باید از اعتراضات اخیر درس بگیرد

تهران-ایرنا- امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز جمعه از دولت خود خواست تا از اعتراضات اخیر ناشی از تیراندازی پلیس به یک نوجوان درس بگیرد و در غیر این صورت اختلافات عمیقی در فرانسه ایجاد خواهد شد.

به گزارش جمعه شب ایرنا از "یورو نیوز"مکرون که یک روز پس از تغییر دولت در جلسه کابینه صحبت می‌کرد، گفت که اعتراضات "خطر چندپارگی و شکاف عمیق فرانسه" را برجسته کرده است.

مکرون به وزرای دولت خود گفت: «باید اقتدار و احترام وجود داشته باشد.»

وی تاکید کرد: ما باید از آنچه اتفاق افتاده درس بگیریم و پاسخ‌های درستی ارائه دهیم.
به گزارش ایرنا, اعتراضات اخیر فرانسه که از سال ۲۰۰۵ به این سو بی‌سابقه بوده است، در تاریخ ۲۷ ژوئن (۶ تیر) و پس از آنکه یک افسر پلیس این کشور یک نوجوان ۱۷ ساله آفریقایی تبار را به ضرب گلوله کشت، آغاز شد.
این اعتراضات در نهایت پس از چهار شب درگیری شدید با استقرار نزدیک به ۴۵ هزار نیروی امنیتی از جمله نیروهای ویژه پلیس و خودروهای زرهی مهار شد.
دوپون مورتی از دادگاه‌ها خواسته بود با صدور احکام سنگین به نوعی حالت بازدارنده ایجاد کنند. از همین رو برخی وکلای مدافع نسبت به عادلانه نبودن روند قضایی و صدور احکام سنگین ابراز نگرانی کرده‌اند.
براساس گزارش‌ها میانگین سنی بیش از سه هزار و ۷۰۰ نفر از بازداشت شدگان این اعتراضات تنها ۱۷ سال اعلام شده است.
این کشور اروپایی در سال ۲۰۰۵ نیز شاهد اعتراضات گسترده‌ای بود که به عنوان یکی از بزرگترین ناآرامی‌ها در این کشور ثبت شده اما در آن زمان تنها ۴۰۰ نفر به زندان محکوم شدند.
https://www.euronews.com/2023/07/21/macron-france-needs-to-learn-from-recent-riots

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha