۱۴ هزار واحد مسکونی خالی کرمانشاه باید وارد چرخه واگذاری به مستاجران شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه وجود هشت هزار واحد مسکونی خالی در شهر کرمانشاه و ۱۴ هزار واحد در سطح استان را موضوعی تلخ و نیازمند پیگیری ویژه دانست و گفت: این حجم انبوه از واحدهای مسکونی در صورت ورود به چرخه واگذاری به مستاجرین، بسیاری از مشکلات موجود را کاهش می‌دهد و تغییر در این وضعیت، نیازمند ورود جدی قانونی و نیز فرهنگ سازی است.

به گزارش روز شنبه ایرنا؛ محمدطیب صحرایی در نشست شورای مسکن استان در استانداری اضافه کرد: بنگاه های معاملات ملکی و صاحبان خانه‌ها می توانند با یک همدلی و همراهی دلسوزانه کمک کنند تا بخشی از مشکلات، سختی‌ها و دغدغه‌های مستأجران عزیز کاسته شود.

وی با تاکید بر توقف گردونه باطل افزایش اجاره بهاء گفت: دستگاه های نظارتی ذی ربط هم در این میان باید در عین احترام به هم استانی های منصف، نسبت به افرادی که در حق شهروندان جفا می کنند بدون تسامح و به شکل قانونی برخورد کنند.

استاندار کرمانشاه به طرح های مسکن معطل مانده در شهرستانها نیز اشاره کرد و افزود: باید یک کارگروه متولی فعال کردن پروژه‌های مسکن معطل مانده شود و تکلیف آن‌ها روشن شود.

وی همچنین به موضوع بافت فرسوده در شهرها پرداخت و عنوان کرد: شهرداری ‌ها باید به یک نسخه واحد پیرامون این بافت‌های فرسوده و ساخت و سازهای خودمالکی و دست پیدا کنند تا بخش خصوصی بتواند برای سرمایه گذاری در این حوزه برنامه ریزی کند.

صحرایی تصریح کرد: باید بسته های تشویقی حوزه مسکن شهری و روستایی به شکل مناسبی به مردم معرفی شوند تا آن‌ها از برنامه های این حوزه مطلع شوند.

استاندار کرمانشاه همچنین گفت: واگذاری خانه به خانواده های دارای ۲ معلول و بالاتر یک رویداد بسیار خداپسندانه بود که اخیرا اتفاق افتاد و ضرورت دارد اداره بهزیستی با انجام یک سرشماری تازه، خانواده‌های جدید را شناسایی و آن‌ها را برای صاحب خانه شدن معرفی کند.

شهرداری‌ها یک نسخه واحد برای سرمایه‌گذاری در بافت‌های فرسوده ارائه کنند

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش گفت: شهرداری‌ها باید یک نسخه واحد پیرامون بافت‌های فرسوده ارائه کنند تا بخش خصوصی بتواند برای سرمایه گذاری در این حوزه‌ها برنامه ریزی کند.

صحرایی عنوان کرد: در نشست اخیر مسئولان با رهبر معظم انقلاب، ایشان الزاماتی را یادآوری کردند که یکی از آن ها هم افزایی و همراهی سازمان‌ها، ادارات و وزارتخانه‌ها با یکدیگر و همچنین ضرورت پیگیری در کارها بود.

وی افزود: خوشبختانه این همگرایی و همراهی و پیگیری کارها در فضای استان به خوبی جلوه‌گر شده و نظام اداری استان بر اساس این رهنمودها به روزرسانی شده است.

صحرایی خدمات صورت گرفته در مرز خسروی را نمونه ای برجسته از هم افزایی میان دستگاه های مختلف و پیگیری مدیران معرفی کرد و گفت: خسروی به عنوان دروازه عتبات عالیات هم محل تردد زوار حسینی است و هم یک مرز ترانزیتی بسیار مهم محسوب می‌شود.

وی گفت: خوشبختانه با هم افزایی های صورت گرفته یک جاده ترانزیتی ویژه برای ترانزیت کالا در دست احداث است که با شتاب مناسب و کیفیت خوبی در حال انجام است.

مقام عالی استان عنوان کرد: کارهای بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان و زیرساخت‌های خدماتی در شهرهای مسیر زوار و خسروی در حال انجام است و این الگوی بسیار خوبی برای دیگر حوزه ها است.

وی عنوان کرد: در اسلام آباد غرب هم منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی این شهرستان با پرهیز از رقابت های بی دلیل، در زمینه بهره برداری از یک زمین مشخص به یک توافق و همراهی مناسب رسیده‌اند و این توافقات سازنده در دیگر حوزه‌های زیرساختی هم اتفاق افتاده است.

صحرایی خطاب به مدیران تاکید کرد: فرهنگ همدلی و همراهی و پیگیری در کارها باید در همه عرصه ها گسترش یابد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع جوانی جمعیت و اهمیت آن پرداخت و پیشرفت برنامه‌ها در این حوزه را نیازمند همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌ها دانست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha