۲۸ تیر ۱۴۰۲، ۹:۵۷
کد خبرنگار: 889
کد خبر: 85174293
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

جهانی شدن؛ آغاز توسعه صادرات سیر همدان در بازارهای بین‌المللی است

همدان- ایرنا- مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان همدان گفت: جهانی شدن سیر همدان آغازی برای توسعه صادرات این محصول راهبردی و اقتصادی در بازارهای بین المللی است که ضرورت آن تکمیل و توسعه زیرساخت‌های صادراتی و برنامه ریزی دقیق و مدون است.

به گزارش چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان احمد شانیان در آئین رونمایی از گواهی ثبت نشان جهانی سیر همدان با اشاره به موضوع فرآوری محصول سیر افزود: با تاکید استاندار همدان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، راه اندازی شهرک صنعتی سیر در حال پیگیری است و نیازمند شتاب بیشتری است.

وی ساماندهی مراکز نگهداری و انبارهای سیر را از موارد ضروری دانست و ادامه داد: ظرفیت‌های گردشگری، کشاورزی و فرهنگی مریانج و ثبت جهانی سیر به نام این شهر مسئولیت ما را سنگین تر می‌کند.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت همدان با بیان اینکه با حمایت دولت مردمی سیزدهم نشاط در فضای اقتصادی استان شکل گرفته است افزود: این توسعه در بخش‌های صنعت، کشاورزی، معدن و صادرات مشهود است.

وی یادآوری کرد: رشد ۲ برابری صادرات استان از گمرک همدان و بازگشت واحدهای راکد و تعطیل به چرخه تولید حاصل همدلی دولت مردمی سیزدهم با جامعه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است.

در این آئین تعدادی از سرآمدان و بزرگان عرصه تولید و صادرات سیر تجلیل شدند و همچنین از پیگیری خانم شریفی در راستای ثبت جهانی نشان ثبت جهانی قدردانی شد.

سیر همدان به عنوان یک برند خاص در سال ۱۳۹۶ ثبت ملی شد و سرانجام پس از سال ها پیگیری و اعلام رسمی دفتر بین‌المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی و فکری WIPO در ژنو سوئیس ،۱۸ خردادماه ۱۴۰۲ با شماره آگهی AO-۱۲۷۳ به ثبت جهانی رسید .

سال زارعی ۱۴۰۰، ۴۲ هزار تن سیر خشک در چهار هزار هکتار سطح زیر کشت در استان تولید شده است و هشت هزار و ۳۰۰ تن نیز سیرتر برای مصرف تازه خوری تولید شده است.

استان همدان با چهار هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی زیر کشت سیر رتبه نخست تولید سیر خشک را در کشور به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha