تردد خودرو در جاده کندوان و آزاد راه تهران- شمال ممنوع شد

ساری- ایرنا- رییس پلیس راه مازندران گفت که همسو با اجرای طرح محدودیت های ترافیکی، تردد خودرو در مسیر جنوب به شمال جاده کندوان و آزاد راه تهران شمال تا اطلاع بعدی ممنوع است.

سرهنگ یدالله جهان تاب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مسیر شمال به جنوب جاده هراز در محدوده های سه راهی چلاو، بایجان و به صورت مقطعی حدفاصل وانا تا آب اسک، ترافیک خودرو سنگین است.

وی وضعیت ترافیک در مسیر شمال به جنوب جاده کندوان را به صورت مقطعی سنگین اعلام کرد.

وی با بیان اینکه محورهای شمالی در زمان حاضر فاقد هرگونه مداخلات جوی است، وضعیت ترافیک در جاده فیروزکوه را در زمان حاضر عادی و روان ذکرکرد.

رییس پلیس راه مازندران با اشاره به اینکه مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است، از رانندگان وسایل نقلیه خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از هر گونه سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

تردد خودرو در جاده کندوان و آزاد راه تهران- شمال ممنوع شد

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

سرهنگ جهان تاب محدودیت های ترافیکی در جاده های ارتباطی مازندران را به شرح زیر اعلام کرد.

تردد موتور سیکلت تا ساعت ۶ صبح روز شنبه از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و بالعکس ممنوع است و تنها تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

محور کندوان: تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور کندوان از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز جمعه ۲۳ تیرماه جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

محور هراز: تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه ۲۳ تیرماه در صورت سنگین بودن بار ترافیکی از شمال به جنوب بصورت مقطعی یکطرفه خواهد بود.

تردد تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روز جمعه ۲۳ ماه جاری از محور هراز ممنوع است.

اجرای محدودیت های یاد شده منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و در صورت عادی بودن وضعیت ترافیک، با هماهنگی، اجرای محدودیت ها لغو خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha