۲۲ تیر ۱۴۰۲، ۱۸:۴۵
کد خبر: 85169008
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

اورژانس، پیشانی نظام سلامت است

اراک_ایرنا_رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس پیشانی نظام سلامت است و علاوه بر خدمت رسانی به بیماران و مصدومان، در بحران ها و حوادث طبیعی نیز حضوری فعال دارند.

به گزارش ایرنا، جعفر میعاد فر عصر پنج شنبه در اجلاس روابط عمومی های کشور که در اراک برگزار شد، افزود: نیروهای اورژانس فعالیت ممتازی را در حوزه سلامت انجام می دهند چراکه در تمام ساعات شبانه روز و ایام سال از جمله تعطیلات و در شرایط اقلیمی متفاوت، به بیماران و مصدومان، خدمت رسانی می کنند.

وی روابط عمومی را پیشانی یک نهاد اجرایی عنوان کرد و ادامه داد: نیروهای روابط عمومی به خصوص در نهادی همچون اورژانس باید به روز و توانمند باشند.

رییس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: روابط عمومی ها به عنوان حلقه ارتباطی سازمان‌ها با جامعه نقش بسیار مهمی دارند و هرچه این حلقه ارتباطی گسترده تر و محکم تر باشد، به همان اندازه سازمان در پیشبرد اهداف و فعالیت‌های خود موفق‌تر خواهد بود.

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: روابط عمومی ها برای اینکه بتوانند این حلقه ارتباطی سازمان را با جامعه حفظ کنند، باید در جستجوی تکنیک ها ، الگوها و شیوه های مناسب و جدید باشد. یکی از این شیوه ها و الگوها خلاقیت است که عامل مهم موفقیت برنامه‌های روابط عمومی است که اگر به‌درستی اجرا شود بسیاری از ضعف‌های فنی و اجرایی را پوشش می دهد و چون موضوع کار روابط عمومی از تنوع و حیطه بالایی برخوردار است امکان ظهور خلاقیت در آن به مراتب بیشتر از سایر حوزه‌های کاری سازمان‌ها است .

میعادفر بیان کرد: گاهی در نحوه خدمت رسانی مشکلاتی پیش می‌آید که برخی اشخاص از این فرصت سوء استفاده و در تلاشند خدمات پرستار و پزشک را خدشه دار کنند که وظیفه روابط عمومی ایجاب می کند که این وارونه گویی را اصلاح کند.

رئیس اورژانس کشور به همکاری مستمر روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها تاکید کرد و افزود: از برخورد ابزاری با رسانه پرهیز شود و روابط عمومی‌ها فقط به دنبال تحمیل خواسته‌های خود نباشند و با گسترش چتر حمایتی افراد را در مسیر کاری خود هدایت کنند.

وی انجام بیش از ۲ هزار زایمان درآمبولانس زمینی،دریایی و هوایی، ارائه خدمات مشاوره تلفنی به بیماران بدحال، ارائه خدمات به ۲۰ میلیون زائر در اربعین را از خدمات مهم فوریت‌های پزشکی عنوان کرد و گفت: روابط عمومی‌ها با ثبت تصاویر و مستند سازی این لحظات می‌توانند گوشه‌ای از تلاش‌های زیادی که در اورژانس انجام می‌شود را به مردم معرفی کنند.

میعادفر خاطر نشان کرد: اربعین کنگره بزرگ بیش از ۲۰ میلیون زائر جهان تشیع است و همه کشور برای ارائه خدمات در این راهپیمایی عظیم بسیج می‌شوند که باید توسط روابط عمومی ها انعکاس داده شود.

روابط عمومی‌ها پایه‌های اساسی جهاد تبیین در کشورند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این مراسم گفت: روابط عمومی‌ها از آنجا که پل ارتباطی سازمان‌ها یا اجزای نظام حکمرانی با مردم به شمار می‌روند، در شکل‌گیری ارتباطات موثر که لازمه تحقق جهاد تبیین است نقش اساسی ایفا می‌کنند و این نقش طبعاً در دولتی که مردمی بودن و عدالت محوری را بر تارک برنامه‌های خود نشانده، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

علیرضا امانی افزود: امروز همه به این باور رسیده‌اند که توفیق در اجرای هیچ سیاست، طرح یا برنامه‌ای بدون اطلاع‌رسانی شفاف و مسئولانه ممکن نیست و این فرآیند نیز جز با نقش‌آفرینی فعالانه و حرفه‌ای روابط عمومی‌ها قابل تحقق نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش راه اندازی تعمیرگاه مرکزی آمبولانس ،خرید لوازم مورد نیاز آمبولانس ها ،افتتاح مخزن ۲۰ هزار لیتری پدافند غیرعامل ، افتتاح ۶ پایگاه اورژانس و ۱۳۸ پروژه فعال استان مرکزی را از اقدامات اورژانس استان مرکزی در سال جاری عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha