سند مالکیت ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان صادر شد

خرم‌آباد- ایرنا- مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک لرستان گفت: سند مالکیت بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان صادر شد.

به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره ثبت‌ اسناد و املاک لرستان؛ علی‌اکبر باقری اظهارکرد: از سال ۱۴۰۱ مأموریت صدور اراضی کشاورزی به سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور سپرده شده است.

وی بیان کرد: این مأموریت مهمترین راهبرد سند تحول قوه قضائیه و دستور مستقیم رهبر معظم انقلاب بوده به‌طوریکه ۲ سال اخیر در دیدار با مسوولان بر اجرای این موضوع تأکید فرمودند که مالکیت متر به متر اراضی کشور باید مشخص و معین شود و اجرای این طرح موجب جلوگیری از زمین‌خواری‌ها خواهد شد.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک لرستان گفت: سران سه قوه بر اهمیت موضوع حدنگاری و سند رسمی صحه گذاشتند و با توجه به آن مجلس شورای اسلامی طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی را در سال ۱۳۹۹ تصویب و بر مبنای این طرح تمامی اراضی و املاک کشور بایستی در مدت پنج سال سنددار شوند و بعد از این تاریخ اسناد عادی در هیچ اداره و مرجع قضائی قایل پذیرش نخواهند بود.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۹۹ درصد اراضی ملی سنددار شده‌اند و در بخش اراضی کشاورزی که از سال ۱۴۰۱ در اولویت سازمان ثبت قرار گرفته تا کنون حدود ۲۰۰ هزار هکتار نقشه‌برداری و تا پایان سال کل اراضی کشاورزی نقشه‌برداری خواهد شد.

باقری افزود: ما از دهیاران انتظار داریم به روستاییان آگاهی بدهند امروز بخش زیادی از هزینه‌های مالی و فرایندهای عملیاتی را سازمان ثبت بر عهده گرفته، این فرصتی ویژه‌ای برای کشاورزان است که می‌توانند با یک‌دهم هزینه سند مالکیت خود را دریافت کنند.

وی بیان کرد: انتظار داریم دهیاران و کشاورزان با شرکت‌هایی که در روستاها مستقر شدند در روند تکمیل پرونده‌ها و احراز تصرفات متقاضی و روال قانونی همکاری داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha