۱۸ تیر ۱۴۰۲، ۱۰:۱۶
کد خبر: 85164145
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 اجرای هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزایی در کمیته امداد بوشهر

بوشهر_ ایرنا_ مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ایجاد هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال زایی پنل خورشیدی تولید برق برای مددجویان تحت حمایت این نهاد و پنج دهک اول جامعه در حال اجرا است.

به گزارش ایرتا، عباس روشن روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: راه اندازی پنل های خورشیدی یکی از راه های اشتغالزایی و خودکفایی مددجویان کمیته امداد است و این طرح در راستای سیاست اصلی کمیته امداد یعنی توانمندسازی دائمی محرومان و ایجاد خودکفایی و استقلال مالی برای مددجوها انجام می‌شود.

وی افزود: در سال جاری برنامه ریزی برای اجرای ۱۵۰۰ طرح نیروگاه ۵ کیلو واتی در قالب پنل های خورشیدی برای مددجویان تحت حمایت و همچنین پنج دهک اول جامعه که تحت پوشش نمی باشند دنبال می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: در راستای این طرح، افراد واجد شرایط و موقعیت آنها شناسایی و به وزارت نیرو معرفی می شود تا شرایط مددجو از نظر فنی مانند استحکام ساختمان برای نصب پنل خورشیدی روی پشت بام یا کفایت زمین خالی در روستاها و همین طور مستعد بودن منطقه جغرافیایی برای دریافت تابش نور خورشید تایید شود.

روشن ادامه داد: برای هر طرح مبلغ ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون تومان در قالب تسهیلات قرض الحسنه بانکی با سود چهار درصد و باز پرداخت ۱۰ ساله پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از پنل‌های خورشیدی، خودکفایی در تولید برق را به دنبال دارد، گفت: این طرح یک تفاهم نامه چند جانبه بین کمیته امداد، بانکه، شرکت توزیع برق، وزارت نیرو، سازمان بهزیستی،بسیج سازندگی و امور روستایی وزارت کشور است.

کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد : برهمین اساس ، برق تولیدی این نیروگاه‌ها به صورت تضمینی هر کیلو وات ساعت سه هزار تومان خریداری خواهد شد و مددجوی کمیته امداد به درآمد زایی می رسد.

روشن بیان کرد: با اجرای طرح نیروگاه های خورشیدی برای هر خانوار مددجوی کمیته امداد به طور میانگین ماهانه بیش از دو میلیون تومان درآمدزایی دارد که در ادامه افزایش خواهد یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha