۱۷ تیر ۱۴۰۲، ۱۳:۴۶
کد خبر: 85163156
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تلاش‌ برای کاهش فاصله مزرعه تا سفره‌ در فارس

۱۷ تیر ۱۴۰۲، ۱۳:۴۶
کد خبر: 85163156
تلاش‌ برای کاهش فاصله مزرعه تا سفره‌ در فارس

شیراز-ایرنا-طرح از مزرعه تا سفره توسط سازمان تعاون روستایی فارس با هدف حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی، کوتاه شدن دست دلالان از عرضه محصولات کشاورزی و دسترسی آسان شهروندان به محصولات کشاورزی اجرا می‌شود که این سازمان افزون بر عرضه محصولات گلخانه‌ای به عرضه مستقیم گوشت سفید و قرمز در ۲غرفه و عرضه محصول خرمای ماه رمضان نیز مبادرت کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، از مزرعه تا سفره نام طرحی است که در شهرهای مختلف کشور درحال اجرا است، این طرح توسط وزارت جهاد کشاورزی و با هدف کاهش قیمت کالاهای معیشتی مردم و خرید مستقیم مطرح شده است.

در حقیقت ایجاد زنجیره تولید از مزرعه تا سفره یکی از مهمترین اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است که تاکنون در این راه گام‌های اساسی برداشته شده است.

تلاش‌ برای کاهش فاصله مزرعه تا سفره‌ در فارس

اجرای طرح از مزرعه تا سفره در استان فارس

در  فارس نیز این طرح همزمان با سایر استان‌ها اجرا شد و استاندار فارس سال گذشته در جلسه عرضه مستقیم کالا، در رابطه با اجرای این طرح در استان گفت: ۱۰۰ فروشگاه و بازارچه در نقاط مختلف استان برای ارایه مستقیم محصولات کشاورزی با عنوان از مزرعه تا سفره در فارس از دهم آذرماه راه‌اندازی می‌شود و ۱۰۰ فروشگاه فعال نیز با عنوان فروشگاه های امین با این طرح مشارکت خواهند کرد.

به گفته محمدهادی ایمانیه ۵۰ تعاونی مصرف ادارات در این طرح مشارکت می‌کنندو مصوب شده که در این بازارچه‌ها مرغ و برخی محصولات کشاورزی شامل سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی، خیار، بادمجان، سیب و مرکبات با قیمت مناسب به صورت مستقیم عرضه شود.

سازمان تعاون روستایی فارس نیز برای نخستین بار در دی ماه ۱۴۰۱ با مبادله تفاهم‌نامه‌ای با سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز با اختصاص ۱۲ غرفه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در سطح شهرشیراز و بهره‌گیری از ظرفیت شبکه و تولید کنندگان بخش کشاورزی موفق شد روزانه پنج هزار کیلو انواع صیفی، سبزی و میوه را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تأمین و در قالب طرح از مزرعه تا سفره در سطح شهر توزیع کند.

افزایش غرفه‌ها برای تأمین اقلام پرمصرف مردم فارس

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس در این باره روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس سیاست‌های اتخاذ شده شاهد گسترش اقدامات شبکه تحت پوشش این سازمان در عرصه تنظیم بازار محصولات کشاورزی و تعادل بخشی میان عرضه و تقاضای اقلام پرمصرف مردم استان فارس هستیم به طوری که تأمین و توزیع محصولات کشاورزی طی ۶ماه از روزانه هزار و ۵۰۰ کیلو به پنج هزار کیلو در روز رسیده و ۲غرفه دیگر جهت عرضه محصولات کشاورزی نیز در دست اقدام جهت راه‌اندازی است.

سید کاظم موسوی افزود: طرح از مزرعه تا سفره توسط سازمان تعاون روستایی با هدف حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی، کوتاه شدن دست دلالان از عرضه محصولات کشاورزی و دسترسی آسان شهروندان به محصولات کشاورزی اجرا می‌شود.

تلاش‌ برای کاهش فاصله مزرعه تا سفره‌ در فارس

عرضه مستقیم گوشت سفید و قرمز در ۲غرفه و عرضه محصول خرمای ماه رمضان

وی گفت: سازمان تعاون روستایی فارس با حمایت استاندار و همکاری سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری شیراز می تواند خلاء ایجاد شده در زمینه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی را پُر کند.

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس طرح از مزرعه تا سفره را یک زنجیره تولید و توزیع دانست و افزود: به منظور تحقق طرح مذکور این سازمان افزون بر عرضه محصولات گلخانه‌ای به عرضه مستقیم گوشت سفید و قرمز در ۲غرفه و عرضه محصول خرمای ماه رمضان نیز مبادرت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha