ارزش صادرات کالا به ترکمنستان از مرز لطف‌آباد خراسان رضوی ۱۰۳ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- سرپرست گمرک لطف‌آباد شهرستان درگز خراسان رضوی گفت: ارزش صادرات کالا از مرز لطف آباد شهرستان درگز خراسان رضوی به کشور ترکمنستان در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰۳ درصد افزایش داشته است.

قربان کریمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در بهار امسال ۷۷ میلیون و ۵۳۰ هزار دلار کالا به ترکمنستان صادر شد که بهار پارسال این رقم ۳۸ میلیون و ۱۷۷ هزار دلار بود.

وی گفت: در سه ماهه نخست امسال ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ تن کالا در قالب بیش از چهار هزار اظهار نامه گمرکی به ترکمنستان صادر شده است که از نظر وزنی رشد ۶۴ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

سرپرست گمرک لطف‌آباد بیان داشت: پس از سفر مسوولان بلند پایه دو کشور در دولت سیزدهم و توسعه روابط دوجانبه شاهد تغییر نگاه مثبت ترکمنستان برای توسعه روابط و در نتیجه رشد تبادلات تجاری از جمله صادرات کالا بین دو کشور هستیم.

کریمی اضافه کرد: سنگ های ساختمانی، مصالح ساختمانی مانند سیمان، تره بار و مواد غذایی مانند ماکارونی به ترتیب بیشترین اقلام و کالاهای صادراتی ایران به ترکمنستان را شامل می شود.

خراسان رضوی از شمال و شمال شرق دارای ۵۳۲ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است و گذرگاه مرزی لطف‌آباد شهرستان درگز در ۹۰ کیلومتری جنوب عشق‌ آباد، پایتخت ترکمنستان از موقعیت تجاری و به ویژه ترانزیتی خوبی برخوردار است، از سویی فاصله این گمرک و پایانه مرزی با شهر درگز در شمال خراسان رضوی ۲۲ کیلومتر و تا مشهد ۲۹۶ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha