۱۷ تیر ۱۴۰۲، ۸:۳۴
کد خبر: 85162923
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

هیات‌های خواهرخوانده‌های خارجی یزد وارد این استان شدند

یزد- ایرنا - هیات‌های اعزامی خواهرخوانده‌های یزد از کشورهای مجارستان و ارمنستان، جمعه شب وارد این استان شدند و مورد استقبال مسوولان قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد در مراسم استقبال از این هیات ها با اشاره به اینکه ۱۸ تیر ششمین سالروز ثبت بافت تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو است گفت: به همین مناسبت از برخی شهرهای خواهرخوانده یزد دعوت شد تا به یزد سفر کرده و در این استان حضور داشته باشند.

"بی‌بی فاطمه حقیرالسادات"با بیان اینکه نخستین خواهر خوانده یزد شهر یاسبرین بود که در سال ۸۶ خواهرخوانده شد، افزود: با توجه به دعوت صورت گرفته، هیات‌هایی از دو شهر یاسبرین مجارستان و گیومری ارمنستان ضمن اعلام آمادگی برای حضور در شهر میراث جهانی یزد وارد این استان شدند.

وی اظهار کرد: از شهر یاسبرین مجارستان آقای "بودای" شهردار شهر یاسبرین و معاون شهردار و ۲ نفر از اعضای شورای این شهر و از گیومری ارمنستان هم دستیار ویژه شهردار به همراه مسئول بین الملل شهرداری این شهر به یزد سفر کردند.

حقیرالسادات ادامه داد: یاسبرین در زمینه داروسازی، کشاورزی، تجهیزات و تکنولوژی، ماشین آلات ظرفیت مناسبی دارد همچنین به دلیل اینکه در مرکز اروپا قرار دارد دسترسی خوبی به کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا دارد از طرفی در سال‌های اخیر ارتباط مطلوبی با کشور ایران داشته است.

وی افزود: از این رو می‌توان بسیاری از تکنولوژی و تجهیزاتی که مورد نیاز شهر یزد است، در قالب پیمان خواهرخواندگی و تفاهم نامه از طریق شهر یاسبرین وارد کرد.

حقیرالسادات با اشاره به اینکه استفاده بالقوه از ظرفیت خواهر خوانده‌ها نقطه عطفی در تاریخ این تفاهم نامه است، گفت: مقرر شد از سوی شهردار نامه‌ای به تمام معاونت‌های شهرداری ارسال و تمام نیازهای شهرداری برای بهبود عملکرد اعلام شود تا در هنگام دیدار با هیات یاسبرین مجارستان مطرح و اقداماتی صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون گردشگری، میراث‌فرهنگی، صنایع دستی شورای اسلامی شهر یزد بیان کرد: در دیدار با اولین خواهر خوانده رسمی شهر یزد، شهر یاسبرین مجارستان، کمیسیون گردشگری به دنبال خروجی‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی و گردشگری به خصوص دستیابی به دستاوردهایی در حوزه‌های شهری است.

وی خاطرنشان کرد: جلسه هیات شهر یاسبرین با شرکت‌های فناور و نوآور، بازدید از دانشگاه علوم پزشکی و مطرح کردن نیازهای پزشکی یزد، بحث و گفت‌وگو در خصوص تبادلات فرهنگی همچنین گردشگر هر دو شهر، برنامه ریزی در راستای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی بین دو شهر از جمله بخشی از برنامه‌های این سفر خواهد بود.

شهر یزد تاکنون با هشت شهر یاسبرین مجارستان ، پوتی گرجستان ، خیوه ازبکستان ، گیومری ارمنستان ، لینتس اتریش ، پینگ یائو چین ، خجند تاجیکستان و براگا پرتغال قرارداد خواهرخواندگی برقرار کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha