برگزاری مهمانی ۱۰کیلومتری غدیر با حضور پرشور مردم/ حضور رییس جمهور در جشن غدیر

تهران- ایرنا- مراسم جشن عید سعید غدیر خم با عنوان «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» در تهران برای دومین سال پیاپی و با حضور پرشور مردم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر از دقایقی پیش و همزمان با (۱۸ ذی الحجه) عید سعید غدیر خم با حضور پر شور مردم در خیابان‌های شهر تهران برگزار شد. در جشن بزرگ‌ غدیر در میدان‌های در میدان‌های امام حسین(ع)، فردوسی و انقلاب و میدان آزادی ۴ استیج بزرگ برپا شده است.

مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر با حضور پر شور مردم از ساعت ۱۸ تا ۲۲ امروز (جمعه) و از حدفاصل میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی در شهر تهران برگزار شد که در حالی که تنها ۳۰ دقیقه از شروع رسمی جشن بزرگ غدیر گذشته بود، اما خیابان انقلاب، حدفاصل چهارراه ولیعصر تا میدان انقلاب، لبریز از جمعیت شده است.

دستگاه‌های خدمت‌رسان شهرداری تهران مختلف از ابتدای روز در محل ستاد مدیریت بحران شهر تهران، در حال رصد و تنظیم ارائه خدمات به شرکت‌کنندگان مراسم هستند.

جشن میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر امروز از ساعت ۱۸ تا ۲۲ و از حدفاصل میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی با مشارکت میلیونی شهروندان تهرانی درحال برگزاری است.

آغاز مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت

هم‌اکنون خیل جمعیت در نقاط مختلف مهمونی ده‌کیلومتری حاضر شدند و بزرگ‌ترین جشن ایران تا پاسی از شب عید غدیر ادامه دارد.

در تمام طول مسیر میدان آزادی تا میدان امام حسین(ع) مواکب و شهربازی برپاست و از هر نقطه‌ای امکان ورود به مهمونی ۱۰ کیلومتری تهران وجود دارد.

تعدد موکب‌ها، سکوها و وسایل بازی کودکان نشان می‌دهد که احتمالا برگزارکنندگان، اصلی‌ترین مخاطب هدف جشن مهمونی ۱۰ کیلومتری تهران را کودکان قرار داده‌اند.

آغاز مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت

استقرار پلیس در میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با به‌کارگیری تمام ظرفیت پلیس‌های تخصصی از جمله پیشگیری آگاهی، یگان امداد و راهور نسبت به تأمین نظم و امنیت و آرامش شرکت کنندگان در مراسم مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر در صحنه حاضر است.

وی افزود: با توجه به اطلاع‌رسانی‌های مکرر در خصوص اعمال محدودیت‌های تردد در محدوده برگزاری مراسم از شهروندان انتظار می‌رود که همکاری لازم را با عوامل پلیس راهور داشته باشند.

رئیس پلیس تهران بزرگ بیان کردکلیه واحدهای انتظامی از ابتدای مراسم جشن بزرگ غدیر تا پایان مراسم و عادی شدن وضعیت تردد در راستای تأمین امنیت شهروندان از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی مستقر هستند.

آغاز مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت

محل‌های اقامه نماز مغرب در مهمونی ۱۰ کیلومتری:

۱- میدان آزادی زیر برج ناحیه حمزه سیدالشهدا

۲- دانشگاه شریف

۳- ناحیه مقداد مهدیه امام حسن

۴- مسجد صاحب الزمان بهبودی آزادی

۵- نواب (توحید) تقاطع آزادی

۶- دانشگاه تهران

۷- چهارراه ولیعصر_انقلاب، ناحیه ولیعصر

۸- میدان فردوسی (ناحیه ولیعصر یا سلمان)

۹- دروازه دولت_مسجد دانشگاه خوارزمی

۱۰- خیابان سپاه_انقلاب مسجد عمار یاسر

۱۱- انقلاب خ نامجو _ مسجد امام رضا

۱۲- میدان امام حسین

آغاز مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت

حضور کودکان در مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر

مراسم جشن عید سعید غدیر خم در تهران با شرکت ۳۵۰ موکب‌ از هیأت‌های مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی، خدماتی و گروه‌های سرود از میدان آزادی تا میدان امام حسین (ع) تهران در حال برگزاری است.

مترو تهران امروز در زمان برگزاری مهمانی ده کیلومتری به صورت رایگان در حال خدمت رسانی به مردم است و شرایط بسیار خوبی برای حمل و نقل مردم فراهم کرده است.

برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت/ حضور رییس جمهور در جشن غدیر

جمعیت در مسیر مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر در حال افزایش است و مردم در تهران از مسیرهای اعلامی خود را به جشن بزرگ رساندند به طوری که تصاویر هوایی حضور گسترده مردم در مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر را نشان می‌دهد.

کودکان و نوجوانان بخصوص دهه نودی‌ها با شور و هیجان در مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر حضور پررنگی دارند.

برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت/ حضور رییس جمهور در جشن غدیر

آغاز مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت

بازدید شهردار تهران از جشن ۱۰ کیلومتری عید غدیر

شهردار تهران با حضور در مسیر جشن ۱۰ کیلومتری غدیر حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی، از آخرین وضعیت خدمات‌دهی به شهروندان بازدید کرد.

علیرضا زاکانی همچنین در ادامه با استقرار در ستاد مدیریت بحران شهر تهران، بصورت زنده در جریان آخرین اوضاع خیابان‌های محل برگزاری جشن مردمی مهمانی ۱۰کیلومتری غدیر قرار گرفت.

خیابان‌های تهران همچنان مملو از جمعیت است و تصاویر جلوه‌ای از شکوه حضور مردم در جشن عید غدیر را نشان می‌دهد.

آغاز مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت

حضور رییس جمهور در مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر

«آیت الله سید ابراهیمی رئیسی» رئیس جمهور با حضور در میان جمعیت انبوه مردم در میدان انقلاب در جشن بزرگ عید غدیر تهران شرکت کرد.

حضور رئیس مجلس در مهمانی غدیر

«محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس نیز با حضور در تجمع مردم در میدان انقلاب در جشن بزرگ عید غدیر شرکت کرد.

برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت/ حضور رییس جمهور در جشن غدیر

نورافشانی در مسیر مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر

مردم در جشن بزرگ غدیر سرود «بیعت با علی» و ذکر «حیدر حیدر» را بازخوانی کردند؛ همچنین در این مراسم نقاط در مسیرهای مهمانی ۱۰ کیلومتری نورافشانی انجام شد.

برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت/ حضور رییس جمهور در جشن غدیر

کولاک مردم تهران در جشن غدیر

مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در حالی امروز جمعه در شهر تهران مانند سایر شهرهای کشور برگزار که مردم تهرانی با حضور در مسیر حدفاصل میدان امام حسین(ع) و میدان آزادی عید ولایت را جشب گرفتند.

بیش از چهار میلیون نفر در جشن عید غدیر و مهمونی ۱۰ کیلومتری حضور یافتند و خیابان‌های تهران پر از جمعیت بود.

برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت/ حضور رییس جمهور در جشن غدیر

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha