امام جمعه تربت حیدریه: سیاست بانکها ضد تولید و اشتغال است

تربت حیدریه - ایرنا - امام جمعه تربت حیدریه در استان خراسان رضوی با تصریح بر اینکه سیاست و راهبرد بانکها ضد تولید و اشتغال است، گفت: باوجود توصیه و تاکید رهبر معظم انقلاب در حمایت از تولیدات داخلی؛ کارآفرینان و صنعتگران کشور به قدر کافی حمایت نمی شوند.

حجت الاسلام سید محمد معلمی در خطبه های نماز جمعه تربت حیدریه افزود: همه مسوولان در تمام رده های مدیریتی و سطوح مختلف کشوری ، استانی و محلی نسبت به رشد تولید خود را مسوول و ملزم بدانند.

وی با بیان اینکه چرخ اقتصاد کشور و کاهش تورم وابسته به رشد تولید است، اضافه کرد: متاسفانه صنعتگران و کارآفرینان کشور مظلوم واقع شده اند و حرفشان به جایی نمی رسد در حالیکه باید مورد حمایت همه جانبه قرار گیرند.

خطیب جمعه تربت حیدریه گفت: یکی از گلایه های همیشگی و برحق کارآفرینان و صنعتگران بی توجهی بانکها به حوزه تولید و اشتغال است چراکه صرفنظر از سود بالای بانکی ؛ هزینه ثبتی اخذ تسهیلات در دفاتر اسناد رسمی بسیار سنگین است از دیگر سو یک صنعتگر برای دریافت وام باید یک تا سه سال در نوبت انتظار باشد.

معلمی با تصریح بر اینکه بانکها توجهی به مشکلات اقتصادی و حوزه تولید کشور ندارند، افزود: حل مشکلات معیشتی مردم و مسائل اقتصادی کشور خواست رهبر معظم انقلاب و نیاز مردم است اما نسبت به آنها بویژه از سوی بانکها کم توجهی می شود.

وی در ادامه به بازدید اخیر خود از شهرک صنعتی تربت حیدریه اشاره کرد و گفت: واحدهای تولیدی این شهرستان نیز همچون دیگر نقاط کشور مورد بی مهری مخصوصا از سوی بانکها قرار گرفته اند.

امام جمعه تربت حیدریه افزود: یکی از دلایل اصلی موانع تولید و اشتغال در این شهرستان بی اختیار یا کم اختیار بودن مسوولان محلی است و صاحبان صنایع باید برای رفع مسائل پیش پا افتاده نیز به ستاد مرکزی ادارات (در مشهد و تهران) مراجعه کنند مثلا نماینده شرکت شهرکهای صنعتی در تربت حیدریه تقریبا هیچ اختیاری برای تصمیم گیری ندارد.

معلمی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک عید غدیر اظهار کرد: این عید سعید ولایت نباید در جشن و سرور خلاصه شود بلکه توجه به فلسفه و ماهیت آن ما را از کاروان بقیه الله عقب نخواهد گذاشت.

وی با تصریح بر اینکه "ولایت تبعیت محض از ولی است" گفت: حل مشکللات اقتصادی و معیشتی مردم خواست ولی است و از این جهت باید مورد توجه و اهتمام مضاعف مسوولان قرار گیرد.

امام جمعه تربت حیدریه نقش بانکها را در توسعه اقتصادی و رونق تولید و اشتغال حائز جایگاه ویژه برشمرد و اظهار کرد: اما متاسفانه نقش این بنگاه اقتصادی در تولید و اشتغال کمرنگ است و برای رفع این آسیب می بایست سیاست گذاری و راهبرد بانکها مورد تجدید نظر اساسی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha