۱۳ تیر ۱۴۰۲، ۱۲:۴۷
کد خبرنگار: 2201
کد خبر: 85159658
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دانشگاه‌ها و موسسه‌های قرآنی دزفول هتک حرمت قرآن کریم را محکوم کردند

دزفول-ایرنا- دانشگاه‌ها و موسسه‌های قرآنی دزفول روز سه شنبه در بیانیه‌ای مشترک، هتک حرمت قرآن کریم در سوئد را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، ۹ دانشگاه و موسسه قرآنی شامل اتحادیه مؤسسه‌ها و تشکل‌های قرآنی قرآن و عترت استان خوزستان، دانشکده اصول الدین دزفول، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول، دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، جامعة القرآن الکریم و اهل بیت (ع) دزفول، حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) دزفول، حوزه علمیه ام ابیها (علیها السلام) دزفول و مرکز دارالقرآن خاتم الأنبیا (ص) آموزش و پرورش دزفول روز سه شنبه در بیانیه‌ای هتک حرمت به قرآن را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: هتک حرمت کتاب مقدس مسلمانان با بیش از ۲ میلیارد پیرو، نشان داد که آزادی بیان و احترام به عقاید، فقط ادعایی پوچ از سوی نظام‌های مدعی دموکراسی است که در قبال آزادی بیان دارای سیاست‌های دوگانه ای هستند مثلا در همین کشورها آیا ارائه نظر مخالف در مورد هولوکاست و همجنس گرایی، آزاد است؟


این بیانیه می‌افزاید: امروزه که دنیا در حال بازگشت به اصالت فطرت خویش است و جهان با موج عظیمی از تمایل به اسلام مواجه شده چنین رفتارهایی فقط تلاشی حقیرانه برای خاموش کردن نور الهی آن هم با دهان است غافل از اینکه به رغم اکراه کافران، خدا نورش را به تمام و کمال خواهد رساند.

دانشگاه‌ها و موسسه‌های قرآنی دزفول در این بیانیه اعلام کرده‌اند: این اهانت آشکار همانند اقدامات ننگین گذشته در هلند، دانمارک، خود سوئد و برخی دیگر از کشورها، عاملی برای روی آوردن بیشتر توده‌های مردمی به سمت کشف حقیقت و گرایش بیشتر به اسلام و قرآن است.

این بیانیه می‌افزاید: همانگونه که آمار گویای آن است، نباید نقش چنبره‌ای رسانه‌های غربی را در ارائه چهره خشن و دروغین از اسلام نادیده انگاشت؛ به همین دلیل لزوم جهاد تبیین در وسعت داخلی و جهانی برای روشن کردن ابعاد متعالی آموزه‌های اسلامی و حقایق ناب قرآنی یکی از راه‌های کاهنده چنین اعمالی خواهد بود.
دانشگاه‌ها و موسسه‌های قرآنی دزفول در این بیانیه از مسئولان سیاست خارجی ایران و کشورهای مسلمان خواستار انتظار عملکردی صریح و قاطع شدند تا در برابر چنین اقدامات اهانت آمیزی علاوه بر محاکمه و مجازات آمران و عاملان، قدرت بازدارنگی داشته باشد و مانع از تکرار آن شود.

هتک حرمت به قرآن کریم و سوزاندن کتاب مقدس مسلمانان توسط یک افراطی سوئدی در بیرون مسجد اصلی شهر استکهلم موجی از محکومیت را در میان کشورهای مختلف اسلامی و غیر اسلامی به دنبال داشته است.

این افراطی سوئدی تحت حمایت مقامات و پلیس این کشور در مقابل چشمان حدود ۲۰۰ مسلمان، قرآن را در بیرون مسجد اصلی استکهلم پایتخت سوئد سوزاند.

در سال‌های اخیر برخی از کشورهای اروپایی و به خصوص حوزه اسکاندیناوی صحنه تعدی و هتک حرمت مقدسات مسلمانان بوده‌اند؛ در سایه حمایت پلیس سوئد، راست گرایان افراطی اقدام به آتش زدن قرآن کریم کرده و اعتراض‌های مسلمانان نیز با سرکوب روبرو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha