زینب سلیمانی: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق انسان است

تهران - ایرنا - دختر شهید سلیمانی گفت: آمریکا به عنوان بزرگترین ناقض حقوق انسان از حقوق انسان سخن می‌گوید، البته برای این کارنامه سیاه مصادیق فراوانی وجود دارد و امروزه دهها مستند، کتاب و اثر مستند در این زمینه می‌توان برشمرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، زینب سلیمانی عصر دوشنبه در ششمین کنفرانس بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب که به همت به همت سازمان جوانان حقوق بشر افزود: کودتا، تحریم‌های ظالمانه، حمایت از رژیم‌های خونریز، برپایی شکنجه زندانیان و ترور زندانیان اهم مصادیق نقض حقوق بشر از سوی آمریکا است.

وی ادامه داد: آمریکا پیوسته تلاش می‌کند با همه توان حقوق بشر را نقض کند. انسان ایستاده اگر در آمریکا باشد در معرض تهاجم ‌سلطه است. ابزارهای این تهاجم می‌تواند رسانه، هنر، سیاست و اقتصاد باشد. ‌نمونه آن ملت بزرگ ایران است.

سلیمانی افزود: کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲، تاراج سرمایه‌های ایران، حمایت از رژیم شاهنشاهی و هزاران مورد نمونه‌های دیگر از نقض حقوق بشر آمریکا است. تا امروز هیچوقت این اقدامات متوقف نشده، اعمال ننگینی که نمی‌توان برای آن نمونه‌ای را یافت. حمایت از صدام، تلاش برای براندازی، تحریم‌های دارویی را چگونه می‌توان فراموش کرد.

وی افزود: امروز ترور بزدلانه شهید سلیمانی ذلت آمریکا را برای همه نشان داد. این ترور بزدلانه ماهیت آمریکا را افشا کرد این بار تروریست‌ها به این موضوع اعتراف کردند و آن هم نه در میدان جنگ بلکه در فرودگاه. رسوایی مانند داغ بر پیشانی آنها باقی خواهد ماند.

سلیمانی ادامه داد: آنها کسی را به شهادت رسانند که ۴۰ سال برای پاسداری از حقوق بشر تلاش کرد. تلاش و مجاهدت او واقعی و اصیل بود و با عمل خود حقوق انسان‌ها را بازگو کرد.

وی گفت: مردم لبنان، عراق، فلسطین و سوریه دیدند که چگونه برای حقوق آنها می‌جنگید، داعش بزرگترین جنایت را به مردم کشورهای مختلف تحمیل کرد اما این فرمانده پایان این جنگ را اعلام کرد و توسط تروریست ترین بشر به شهادت رسید. به فرموده مقام معظم رهبری باید عامل یا عاملان این جنایت بزرگ شناسایی شوند. اگر آنها می‌توانند قاتلان و جنایتکاران را بزک کنند ما باید همه مردم جهان را آگاه کنیم.

در پایان این کنگره از خانواده‌های شهدایی همچون شهید احمدی‌روشن، شهید عجمیان و دیگر شهدا تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha