افتتاح نمایشگاه تمدن و لباس زنان ایرانی در مقر ملل متحد در ژنو

لندن – ایرنا – نمایشگاه تمدن و لباس زنان ایرانی با نام "هزار داستان پوشش ایرانی" امروز دوشنبه (۱۲ تیر ۱۴۰۲) با حضور مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد ملل متحد در ژنو و جمعی از سفرا، دیپلمات‌ها و کارکنان سازمان‌های بین‌المللی و علاقه‌مندان به هنر و فرهنگ ایرانی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، تاتیانا والوایا مدیر کل دفتر ملل متحد در ژنو با ایراد سخنانی، ضمن قدردانی از اقدام نمایندگی دائم ایران در ژنو بخاطر ارائه هنر ایرانی در سازمان ملل و تحسین هنر اصیل ایرانی، زبان هنر را زبانی جهان شمول دانست.

وی طراحی لباس‌های نمایشگاه توسط زنان ایرانی را نشان دهنده هنر فاخر و یکی از توانمندی های متنوع زنان ایرانی و از مظاهر اشتغال شایسته توسط زنان دانست.

افتتاح نمایشگاه تمدن و لباس زنان ایرانی در مقر ملل متحد در ژنو

علی بحرینی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد ملل متحد در ژنو نیز طی سخنانی ضمن اشاره به ریشه داشتن ویژگی‌های متانت، پوشیدگی، خلاقیت و زیبایی در پوشش زنان ایرانی در طول تاریخ، اظهار داشت: امروز حفظ این هویت فرهنگی و تمدنی برای زنان ایرانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

افتتاح نمایشگاه تمدن و لباس زنان ایرانی در مقر ملل متحد در ژنو

وی این نمایشگاه را گامی در جهت دیپلماسی هنری دانست که بدون نیاز به ترجمه، ارتباط بین فرهنگ‌ها و کشورها را تقویت می کند و آن را دریچه‌ای به دنیای زنان ایران از نگاه آن‌ها دانست.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه با همکاری نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در ژنو، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، اداره کل زنان و حقوق بشر وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماری از بانوان هنرمند فعال در عرصه طراحی لباس برپا شد و تا ۱۴ تیرماه در مقر سازمان ملل متحد ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha