آوای سکوت این‌بار از گلوی شهید مدافع امنیت در بافت فریاد شد

کرمان - ایرنا - آوای سکوت مظلومیت شهدای مدافع امنیت را این بار شهید "جواد کریمی" شکست؛ پیکر مطهر وی که بیشتر اعضای خانواده‌اش نیز ناشنوا هستند، ۲ روز بعد از آنکه در درگیری با شرور فراری به شهادت رسید، بر شانه مردم و مسئولان در مراسمی باشکوه به مقصد آسمان در ابدیت تشییع شد و در گوشه ای از خاک آرام گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیین تشییع و خاکسپاری ستوان سوم شهید کریمی، شهیدی که با وجود پدر، مادر و برادری ناشنوا، سرنوشتش بر مداحی، دفاع از حریم امنیت و در پایان شهادت نوشته شد؛ روز دوشنبه با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی همگام و همراه با اقشار مختلف مردم شهرستان بافت برگزار شد.

آوای سکوت این‌بار از گلوی شهید مدافع امنیت در بافت فریاد شد

شاید علاوه بر ارادت اهالی بافت به شهدا و ارج نهادن به کار عظیم مردان بی ادعای حوزه نظامی و انتظامی، فریاد بی صدای مادر، پدر و برادر این شهید عزیز بود که این مردم را فوج فوج امروز به مراسم خداحافظی و تشییع شهید کریمی کشاند؛ شهیدی که فرزند همین آب و خاک و همین خطه بود و فرزندش خردسالش اینک یتیم شده است.

آوای سکوت این‌بار از گلوی شهید مدافع امنیت در بافت فریاد شد

شهیدی که با خون دل و رنج و عرق جبین پدر و مادری ناشنوا بزرگ شده بود؛ زیبا و دردانه قد کشیده بود و به پاس صدای زیبایی که از حنجره اش بیرون می آمد، نوای دوستی و ارادت به اهل بیت را هم در محافل مختلف سر می داد.

این هم جزئی از حکمت پرودگاری است که فرزندی با صدای زیبا از میان خانواده ای که از گفتن و شنیدن محروم هستند برخیزد، اول با صدایش بشود مدیحه سرای اهل بیت و داد بزند مظلومیتشان را و بعد هم با شهادتش بشود آوای سکوت خانواده اش و صدای رسای امنیت این مرز و بوم.

آوای سکوت این‌بار از گلوی شهید مدافع امنیت در بافت فریاد شد

حضور جانشین فرمانده انتظامی استان، معاون سیاسی استاندار کرمان، نماینده مردم بافت، رابر و اُرزوئیه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان شهرستان بافت در کنار جمع کثیری از ملت خداجو و شهیدپرور شهرستان در آیین وداع، تشییع و خاکسپاری شهید کریمی، خود مهر تاییدی بر این قدرشناسی و ارج نهادن به مقام شهدا بود.

آوای سکوت این‌بار از گلوی شهید مدافع امنیت در بافت فریاد شد

اهالی شهرستان بافت صبح امروز نیز برای آخرین بار در آیین وداع عمومی با ستوان سوم شهید کریمی از چهارراه پیروزی تا گلزار شهدای بافت همراه شدند و فرزند غیورشان را بدرقه کردند؛ آری این مردم پیام دادند که قدردان فرزندانشان هستند که با اهدای مهمترین دارایی شان که جانشان باشد برای تامین امنیت سایرین اینچنین ایثار می کنند.

شهید کریمی که حالا از آسمان ها به ما می نگرد، ستوان سوم و از پرسنل یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان بافت بود که دهم تیرماه به همراه چندتن از همکاران دیگر خود حین انجام وظیفه و در حین ماموریت دستگیری شروری فراری بر اثر اصابت گلوله قاتل مجروح شد و به دلیل شدت جراحات به فیض شهادت نائل آمد. عامل شهادت وی البته روز گذشته در درگیری با ماموران فراجا کشته شد.

از این شهید بزگوار یک فرزند پسر به یادگار مانده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha